Prezes POT Robert Andrzejczyk odwołany

Robert Andrzejczyk. Fot. POT

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk został nagle dzisiaj odwołany ze stanowiska.

Odwołanie wręczył mu w imieniu ministra Jarosława Gowina dyrektor generalny Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Bez uzasadnienia. Uzasadnienie otrzymaliśmy z biura prasowego resortu: „Decyzja o zmianie na stanowisku prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej związana jest z obecną sytuacją, w jakiej – w związku z pandemią Covid-19 – znajduje się branża turystyczna. Dotychczasowe zadania postawione przed Panem Prezesem zostały zrealizowane. Natomiast obecne warunki wymagają kolejnych i nowych działań. POT – której jednym z zadań jest wspieranie podmiotów turystycznych – czeka zatem szereg nowych wyzwań. (…) Naszym priorytetem jest – jak najskuteczniejsze – wsparcie branży. Wszystkie decyzje kierownictwa MRPiT, w tym te dotyczące kierownictwa POT, służą realizacji tego zadania”.

CZYTAJ TEŻ: Robert Andrzejczyk wiceprezesem Europejskiej Komisji Podróży na drugą kadencję

Andrzejczyk został prezesem POT trzy lata temu, mianował go minister sportu i turystyki Witold Bańka. Za jego prezesury POT kładł nacisk na promowanie polskiej turystyki w mediach cyfrowych. Prowadził też między innymi akcję „Polska za pół ceny” i duże kampanie promocyjne z wyszukiwarkami noclegów. Zainicjował mistrzostwa blogerów piszących o polskiej turystyce i konkurs dla dziennikarzy za za najlepsze materiały dotyczące polskiej turystyki.

Kładł nacisk na wizyty studyjne w Polsce dla zagranicznych dziennikarzy – w sumie rocznie odwiedzało Polskę na zaproszenie POT około 750 dziennikarzy. Wspierał turystykę konferencyjną, w tym projekt ambasadorów kongresów polskich (LOT ufundował 80 biletów w klasie biznes).

Osobną wielką akcją, jaką musiał podjąć POT w ostatnim czasie, był udział w szybkim wdrożeniu ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, a później stworzeniu oddziału zamiejscowego w Wieliczce tylko do tego celu.

ZOBACZ WIĘCEJ: Prezes POT: Mamy zadanie bez precedensu – uruchomić bon turystyczny

W wrześniu Robert Andrzejczyk wybrany został drugi raz na wiceprezesa Europejskiej Komisji Podróży, organizacji skupiającej narodowe organizacje odpowiedzialne za promocję swoich krajów.

Mogą Ci się również spodobać

Hotele Thomasa Cooka zmieniają właściciela

Sieć hoteli Sentido należąca do upadłego Thomasa Cooka znalazła nowego właściciela – niemiecki koncern ...

Macedonia na TT Warsaw: Poznaj nasze dziedzictwo

Macedonia ma do zaoferowania turystom coś więcej niż tylko zachwycające krajobrazy. To kraj o ...

Traveldata: Wrześniowe wakacje plus 230 złotych

Ceny wypoczynku we wrześniu biją rekordy. Rok do roku Grecja zdrożała o 331, Egipt ...

Rainbow odnawia Travelkę, odświeża wycieczki i odkrywa Amerykę Południową

Nowy czytelniejszy i wygodniejszy system rezerwacyjny, udostępnienie autokarowych wycieczek objazdowych w nowych miastach i ...

Linie lotnicze grożą ucieczką z Brukseli

Według linii lotniczych przez zaostrzone normy hałasu, jakie wprowadza Bruksela, zagrożonych może być do ...

Katowice Airport – padł rekord w przewozach czarterowych

Ponad 2 miliony pasażerów samolotów wyczarterowanych przez biura podróży obsłużyło w ubiegłym roku lotnisko ...