Czterech chętnych na stanowisko prezesa POT

Czterech mężczyzn z doświadczeniem menedżerskim wystartowało w konkursie na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – dowiaduje się Turystyka.rp.pl.

Do wczoraj do godziny 16 można było składać aplikacje w konkursie na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Poprzedni prezes, Robert Andrzejczyk, został odwołany nagle 14 października. Tego samego dnia minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin ogłosił konkurs na to miejsce. Konieczność rozpisania konkursu wynika z ustawy o POT.

CZYTAJ TEŻ: Konkurs na prezesa POT – dziś odwołanie, dziś poszukiwanie

Jak się dowiadujemy w biurze prasowym resortu, swoje dokumenty złożyło czterech kandydatów. Są to sami mężczyźni, „z doświadczeniem menedżerskim”. Ministerstwo nie podaje ich nazwisk ani żadnych innych informacji na ich temat.

Według ustawy kandydat musi mieć wykształcenie wyższe, kompetencje kierownicze, co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzy lata na stanowisku kierowniczym, a także „wykształcenie i wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości Polskiej Organizacji Turystycznej”.

Ustawa nie wymaga, aby prezes POT znał język obcy, dlatego nie zamieszczono takiego warunku w ogłoszeniu o konkursie – wyjaśnia biuro prasowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezes POT Robert Andrzejczyk odwołany

Teraz komisja, w skład której wchodzą urzędnicy z nadzorującego pracę POT departamentu jednostek nadzorowanych i podległych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, przeprowadzą z kandydatami rozmowy. Po wyłonieniu najlepszych (może być jeden, ale może być trzech) przedstawią ich ministrowi, a ten wskaże swojego kandydata i przedstawi go do zaopiniowania Radzie POT.

Według naszych informacji, premier prosił o zwołanie Rady na 30 października. Wiele wskazuje więc, że wtedy poznamy nazwisko nowego prezesa. Mógłby on zacząć urzędowanie już w poniedziałek. Opinia Rady choć obowiązkowa, nie jest wiążąca dla ministra.

Do czasu przyjścia nowego prezesa POT-em kieruje jeden z zastępców poprzedniego, minister scedował te obowiązki na Annę Salamończyk-Mochel.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turkish Airlines podniesie ceny

Tureckie linie lotnicze Turkish Airlines poinformowały, że podniosą ceny biletów. Dzięki temu chcą utrzymać ...

Niemcy – klienci biur podróży słabo chronieni

Wiele wskazuje, że nie wystarczy gwarancji ubezpieczeniowej Thomasa Cooka, żeby zwrócić pieniądze klientom bankruta. ...

Mouzenidis rusza ze sprzedażą oferty na lato 2021

– Rozumiemy, że część naszych klientów będzie miało obawy, żeby podróżować w tym roku. ...

Travelplanet: Sprzedaż wycieczek rośnie o 80 procent

Rezerwacje wycieczek na tegoroczne wakacje w Travelplanet rosną o 76 procent. Prawie co trzeci ...

TUI będzie miał jedną platformę informatyczną

TUI planuje przejście na wspólną platformę informatyczną we wszystkich krajach, w których działa. Już ...

TUI, Thomas Cook i Der Touristik na czele niemieckiej turystyki wyjazdowej

22,8 miliarda euro wyniósł w zeszłym roku rozliczeniowym skumulowany obrót największych niemieckich touroperatorów. Rej ...