Nowy adres łódzkiej informacji turystycznej

materiały prasowe

Informacja turystyczna w Łodzi ma nową siedzibę. Razem z Łódzką Organizacją Turystyczną i Łódź Convention Bureau zapraszają do biura przy Piotrowskiej 28

28 stycznia zakończył się „Tydzień z informacją turystyczną” promujący nową lokalizację oraz popularyzujący misję i działalność Łódzkiej Organizacji Turystycznej. W ramach wydarzenia przygotowano m.in. loterie z nagrodami i warsztaty dla grup szkolnych. Oficjalnego otwarcia dokonali wiceprezydent Łodzi i przewodniczący Rady ŁOT Krzysztof Piątkowski oraz Prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej Tomasz Koralewski.

– Informacja turystyczna jest często pierwszym miejscem kontaktu odwiedzającego z miastem. To tutaj turyści dowiadują się o atrakcjach turystycznych, wydarzeniach w mieście i możliwościach spędzenia wolnego czasu – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Krzysztof Piątkowski. – Pracownicy informacji są prawdziwymi pasjonatami Łodzi. Doradzając, dostosowują swoją wypowiedź do zainteresowań i potrzeb turystów. Dzięki znajomości języków obcych – angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego – bariera językowa nie stanowi problemu w kontaktach z turystami – dodaje.

Punkt informacji ma teraz nowe godziny otwarcia. Czynny jest siedem dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, od godz. 9.00 do godz. 18.00, a w sezonie wiosenno-letnim, od godz. 9.00 do godz. 19.00. W niedziele natomiast można zasięgnąć porady od godziny 10.00 do 15.00, a latem do 16.00. Turyści mogą skorzystać również ze stanowiska komputerowego i  bezpłatnego połączenia Wi-Fi. Po dokonaniu przez KRS wpisu dla ŁOT z działalnością gospodarczą planowane jest również uruchomienie sprzedaży pamiątek i gadżetów.

– Bardzo się cieszę, że pod nowym adresem, w doskonałym miejscu przy Piotrkowskiej 28, możemy uruchomić łódzkie centrum informacji turystycznej. Będzie to miejsce w pełni otwarte zarówno dla turystów, jak i mieszkańców – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej Tomasz Koralewski.

Lokal przy ul. Piotrkowskiej 28 jest teraz nie tylko siedzibą informacji turystycznej, ale także biurem powołanej w 2017 roku Łódzkiej Organizacji Turystycznej i Łódź Convention Bureau. Organizacja zrzesza prawie 50 podmiotów działających w branży turystycznej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI będzie miał jedną platformę informatyczną

TUI planuje przejście na wspólną platformę informatyczną we wszystkich krajach, w których działa. Już ...

Millennium Travel z Legnicy niewypłacalne

Biuro podróży Millennium Travel International z Legnicy złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Nie może opłacić ...

EasyJet połączy Lublin z Mediolanem

Jesienią lublinianie będą mogli polecieć bezpośrednio do Mediolanu. Będzie to piętnasta trasa oferowana przez ...

Accor stworzył fundusz kryzysowy

Grupa Accor powołała fundusz All Heartist Fund, który zasili 70 milionami euro z dywidendy. ...

Zagraniczni turyści w Polsce – pękło 20 milionów

Według wstępnych, szacunkowych jeszcze danych Ministerstwa Rozwoju, w ubiegłym roku do Polski przyjechało ponad ...

Brytyjczycy doradzą, jak zbudować CPK

Doradzali przy najgłośniejszych projektach lotniskowych na świecie, jak Incheon w Seulu, Changi w Singapurze, ...