Letni sezon turystyczny – Grecja nie wyklucza przyspieszenia

Fot. Aleksander Kramarz

Grecja może otworzyć się na turystów z zagranicy wcześniej niż zapowiadała, czyli przed 14 maja. Minister turystyki Harry Teocharis mówi, że to możliwe, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie na froncie walki z koronawirusem, jeśli pojawi się choćby najmniejsza szansa, Grecja będzie mogła przyjmować turystów wcześniej niż w połowie maja – zapowiedział Teocharis w rozmowie z Ateńską Agencją Informacyjną ANA.

CZYTAJ TEŻ: Grecja 14 maja otwiera sezon turystyczny. Zaszczepieni wjadą bez testów

Resort turystyki prowadzi obecnie rozmowy o stopniowym otwieraniu się na rynki unijne, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Izrael, Serbię i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Ostatnio zniesiona została kwarantanna dla pasażerów z Izraela, którzy przedstawią certyfikat szczepienia. – Generalnie zainteresowanie rynków zagranicznych jest bardzo duże, ale musimy działać z dużą ostrożnością, krok po kroku – dodaje minister.

Odniósł się on również do unijnego programu zielonego zaświadczenia cyfrowego. Jego zdaniem będzie ono ważnym elementem strategii otwarcia turystyki, ale nie jedynym, jaki wykorzystywać może Grecja. – Głównie polegamy na postępach w szczepieniach za granicą i w Grecji. W naszym kraju proces przebiega szybko, już teraz osiągnęliśmy lepsze rezultaty niż wiele innych państw – podkreśla.

ZOBACZ TEŻ: Grecka turystyka straciła 14 mld euro. Najbardziej zawiedli Amerykanie i Rosjanie

Teocharis wielokrotnie informował, że w tym roku do Grecji przyjeżdżać będą mogły osoby zaszczepione na covid-19, ozdrowieńcy i ci, którzy mają negatywny wynik badania na koronawirusa. Po drugie, po przylocie będą poddawani wyrywkowym testom (kogo testować wskaże system technologiczny „Eva”), po trzecie robione będą szybkie testy, po czwarte osoby, które będą zakażone, będą poddane izolacji w wyznaczonych hotelach, a po piąte – branża ma pracować na podstawie protokołów sanitarnych, które zostaną wkrótce przedstawione.

WARTO: PFR zainwestuje 9 milionów euro w greckie hotele Rainbowa

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Norwegian Cruise Line rezygnuje z plastikowych butelek

Amerykański operator statków wycieczkowych zastąpił plastikowe butelki na napoje biodegradowalnymi pojemnikami. Dzięki temu na ...

Polonus z Gromadą będą się wspierać

Zniżki dla klientów, wspólna sprzedaż i promowanie ofert we własnych kanałach i lokalizacjach – ...

Sebastian Nasiłowski, przewodniczący zespołu ds. turystyki i rekreacji Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców

Rada Przedsiębiorców zajmie się problemami branży turystycznej

VAT marża w turystyce i problemy z rezerwacjami w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau to problemy, ...

Marek Andryszak na czele TUI Deutschland

Polski menedżer Marek Andryszak od lipca będzie kierował największym biurem podróży w Niemczech – ...

Egipt obniża ceny biletów i opłaty dla samolotów

Za bilety do muzeów i stanowisk archeologicznych mniej zapłacą pasażerowie międzynarodowych lotów EgyptAir. Egipskie ...

OSAT radzi agentom: Nie podpisujcie umów z Sun & Funem

Prosimy, wstrzymajcie się z podpisywaniem umów z biurem podróży Sun & Fun – apeluje ...