Włosi znoszą kwarantannę, wystarczy test

Fot. AFP

Podróżni przyjeżdżający z krajów Unii Europejskiej do Włoch nie muszą odbywać kwarantanny. Wystarczy, że okażą negatywny wynik testu na covid-19 – informuje nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia Włoch.

Rozporządzenie weszło w życie dzisiaj, 19 kwietnia, i będzie obowiązywać do końca miesiąca.

Osoby przyjeżdżające z państw wymienionych na liście C, D i E (nawet tylko tranzytem) muszą na 48 godzin przed podróżą do Włoch wykonać test antygenowy lub molekularny na covid-19 (test wymazowy). Jego wynik musi być negatywny.

CZYTAJ TEŻ: Grecja znosi kwarantannę. Test PCR nadal konieczny

Dodatkowo podróżni powracający z krajów znajdujących się na listach D i E muszą odbyć 10-dniową kwarantannę – wcześniej było to 14 dni. Ostatniego dnia mają obowiązek powtórzyć badanie wymazowe (molekularne lub antygenowe). Nowe rozporządzenie cofa też rygory wjazdu do Włoch przez Tyrol.

Na liście C znajdują się kraje Unii Europejskiej, w tym Polska i stowarzyszone, choć pojawiają się pewne wyłączenia dotyczące terytoriów zamorskich Francji i Holandii. Wcześniej Polacy musieli odbywać 5-dniową kwarantannę, a po jej zakończeniu powtórzyć test wymazowy.

Lista A obejmuje to Watykan i San Marino (nie ma ograniczeń), a lista B kraje, w których zagrożenie epidemiczne jest bardzo małe a ograniczenia w podróżowaniu niewielkie.

Ministerstwo informuje ponadto, że wprowadza cyfrowy formularz lokalizacyjny, który trzeba będzie pokazać przed wejściem na pokład samolotu. Zastąpi on ten w wersji papierowej.

ZOBACZ TEŻ: Turcja szczepi turystykę – od kelnera do dyrektora hotelu

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TT Warsaw: Alberto Tomba zaprasza narciarzy w Apeniny

Turystyka aktywna to motyw przewodni działań marketingowych regionu Emilia-Romania na tegorocznych targach TT Warsaw. ...

Jerozolima – już cztery kilometry murów obronnych dla turystów

Po pięciu latach przygotowań w północnej części XVI-wiecznych murów obronnych, które okalają Stare Miasto ...

Znowu zapachniało rewolucją w Tunezji

Kilkuset aresztowanych, wojsko wysłane do kontrolowania nadmorskich kurortów i prowincjonalnych miast. Tunezyjskie władze próbują ...

W lutym najtańsze hotele poszybowały w górę

O 36,4 procent wzrosły w lutym ceny noclegu w jednogwiazdkowych hotelach – podaje serwis ...

Rainbow: Archipelag Beztroski i znowu masz 20 lat

Biuro podróży Rainbow wystartowało na przełomie roku z kampanią wizerunkową pod tytułem „Archipelag Beztroski”. ...

Słowacja zaprasza na kąpiel

Ponad 7 milionów euro zainwestują w tym roku Słowacy w remont parku wodnego Besenova ...