Turcja szczepi turystykę – od kelnera do dyrektora hotelu

Fot. materiały promocyjne

W tureckim programie szczepień pracownicy turystyki traktowani są priorytetowo. Akcja szczepienia pilotów samolotów, stewardes, recepcjonistów, kelnerów, przewodników i kierowców właśnie się rozpoczęła i ma się zakończyć jeszcze przed startem sezonu letniego.

Tureckie Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Turystyki i podlegająca mu Agencja Promocji i Rozwoju Turystyki Turcji (TGA) rozpoczęły szczepienia personelu turystycznego.

ZOBACZ TEŻ: Turcja: Turyści brytyjscy wjadą bez warunków. Są przecież zaszczepieni

Program szczepień, który obejmuje między innymi pracowników linii lotniczych, lotnisk, obiektów noclegowych, biur podróży i profesjonalnych przewodników, ma się zakończyć przed rozpoczęciem sezonu letniego. Jego celem, jak głosi komunikat, jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego pracownikom branży turystycznej, turystom i mieszkańcom i zachęcenie turystów do przyjazdu do Turcji – informuje Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Warszawie.

Akcja jest częścią zainaugurowanego w czerwcu zeszłego roku przez Ministerstwo Kultury i Turystyki programu certyfikacji sanitarnej Safe Tourism, który reguluje pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego zasady kwaterowania, serwowania posiłków i transportu. Certyfikat Safe Tourism jest obowiązkowy dla wszystkich obiektów noclegowych mających 30 i więcej pokojów. Turyści mogą się w nich również na żądanie poddać badaniom na covid-19. Dotąd certyfikat uzyskało 8 tysięcy obiektów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Turcja zaczyna certyfikować hotele, lotniska, autokary

W ostatnią środę Reuters, powołując się na dane tureckiego resortu zdrowia, doniósł o 54 740 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem – to największa dobowa liczba infekcji od początku pandemii. Łączna liczba zakażeń zbliża się do 4 milionów. Reuters podał też, że w liczącej 85 milionów mieszkańców Turcji podano dotąd prawie 18 milionów dawek szczepionki przeciwko covidowi-19. Od 14 stycznia, kiedy rozpoczęła się ogólnokrajowa akcja szczepień, pierwszą dawkę dostało około 10,5 miliona osób.

W zeszłym tygodniu prezydent Recep Tayyip Erdoğan ogłosił zaostrzenie restrykcji, w tym powrót do pełnego, ogólnokrajowego lockdownu w weekendy podczas rozpoczynającego się 13 kwietnia ramadanu – muzułmańskiego miesiąca postu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Po co zwiedzać na dwóch nogach, skoro tyle jest do zobaczenia na czterech?

Jeśli chcesz uniknąć tłumów, poznać z pierwszej ręki piękno chorwackiej natury i doświadczyć pełni ...

W Łodzi o problemach europejskiej turystyki

Problemy prawne mające wpływ na branżę turystyczną w 2018 roku były przedmiotem odbywających się ...

Polska i Kuba będą współpracować w turystyce

Zachęcanie firm turystycznych do udziału w targach turystycznych, wydawanie informatorów w językach narodowych i ...

Grecja gotowa na promocję lata

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna rusza z promocją sezonu letniego już w styczniu – pierwszy ...

Monarch Airlines ogłosiły upadłość

Czarterowe linie lotnicze Monarch Airlines ogłosiły w nocy upadłość. Wcześniej rozmowy o pakiecie ratunkowym ...

Polskie lotniska obsłużą 50 milionów pasażerów?

W tym roku liczba pasażerów na polskich lotniskach może wzrosnąć nawet o 10,5 procent, ...