Belgijski „Rolnik szuka żony” w Polsce

materiały prasowe

Uczestnicy belgijskiej wersji reality show „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka żony”, odwiedzili Polskę. Pomogła w tym Polska Organizacja Turystyczna, która dostrzegła sznasę na promocję kraju

W Belgii zakończył się 10 sezon programu „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka żony”. Jedna z par, dzięki Polskiej Organizacji Turystycznej, wybrała się w podróż do Polski. Pierwszą część relacji z wyjazdu wyemitowała 18 grudnia w belgijskiej telewizji RTL TVI.

W programie bierze udział 10 rolników bądź rolniczek, którzy szukają miłości. Dla niektórych z nich przygoda kończy się happy endem i wyjątkową podróżą z wybranką lub wybrankiem serca. Na taką wycieczkę na Dolny Śląsk pojechał rolnik z regionu Hainaut, Olivier ze swoją partnerką Manon. Zakochani zwiedzali Wrocław, a także wypoczywali w zamku Topacz. Rolnik wraz z wybranką miał okazję spróbować polskich regionalnych potraw i skorzystać z zabiegów SPA w zamku. W projekt była zaangażowana również Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

– Postanowiliśmy wykorzystać do promocji naszego kraju jeden z najpopularniejszych programów zarówno w Polsce jak i w Belgii. Od kilku miesięcy istnieje bezpośrednie lotnicze połączenie Belgii z Wrocławiem, dlatego zdecydowaliśmy się na promowanie atrakcji turystycznych Dolnego Śląska – wyjaśnia cytowany w komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej jej prezes Robert Andrzejczyk.

Nie wykluczone, że nasz kraj zagości w belgijskim programie na dłużej. Polską zainteresowali się jego producenci – poszukują samotnego Belga mieszkającego w Polsce, który chciałby wziąć udział w kolejnej edycji „L’Amour est dans le pré”.

Program „L’Amour est dans le pré” to belgijski odpowiednik formatu „Rolnik szuka żony”. Popularny program typu reality show transmitowany jest w najlepszym czasie w telewizji RTL TVI. Średnio ogląda go 600 tysięcy widzów, co daje mu ponad 40 procent udziału w rynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ośrodek narciarski Kolašin

Coraz więcej Polaków w Czarnogórze

W pierwszych dziewięciu miesiącach do Czarnogóry przyjechało o 11 procent więcej turystów z Polski, ...

Polskie konsulaty na Ukrainie zamknięte do czasu zapewnienia ochrony

Do czasu spełnienia oczekiwań strony polskiej w sprawie ochrony przedstawicielstw dyplomatyczno-konsularnych wszystkie polskie urzędy ...

Lotnisko we Wrocławiu: We wrześniu jak w szczycie sezonu

We wrześniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 365 tysięcy podróżnych, o 4 procent więcej niż ...

Radni PO chcą lotniska pasażerskiego w Białymstoku

W ciągu ośmiu lat możliwe jest stworzenie w Białymstoku w pełni funkcjonalnego, lokalnego lotniska ...

Niemcy – ponad milion noclegów więcej

Od stycznia do czerwca Niemcy sprzedali zagranicznym gościom 36,7 miliona noclegów w kwaterach z ...