Belgijski „Rolnik szuka żony” w Polsce

materiały prasowe

Uczestnicy belgijskiej wersji reality show „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka żony”, odwiedzili Polskę. Pomogła w tym Polska Organizacja Turystyczna, która dostrzegła sznasę na promocję kraju

W Belgii zakończył się 10 sezon programu „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka żony”. Jedna z par, dzięki Polskiej Organizacji Turystycznej, wybrała się w podróż do Polski. Pierwszą część relacji z wyjazdu wyemitowała 18 grudnia w belgijskiej telewizji RTL TVI.

W programie bierze udział 10 rolników bądź rolniczek, którzy szukają miłości. Dla niektórych z nich przygoda kończy się happy endem i wyjątkową podróżą z wybranką lub wybrankiem serca. Na taką wycieczkę na Dolny Śląsk pojechał rolnik z regionu Hainaut, Olivier ze swoją partnerką Manon. Zakochani zwiedzali Wrocław, a także wypoczywali w zamku Topacz. Rolnik wraz z wybranką miał okazję spróbować polskich regionalnych potraw i skorzystać z zabiegów SPA w zamku. W projekt była zaangażowana również Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

– Postanowiliśmy wykorzystać do promocji naszego kraju jeden z najpopularniejszych programów zarówno w Polsce jak i w Belgii. Od kilku miesięcy istnieje bezpośrednie lotnicze połączenie Belgii z Wrocławiem, dlatego zdecydowaliśmy się na promowanie atrakcji turystycznych Dolnego Śląska – wyjaśnia cytowany w komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej jej prezes Robert Andrzejczyk.

Nie wykluczone, że nasz kraj zagości w belgijskim programie na dłużej. Polską zainteresowali się jego producenci – poszukują samotnego Belga mieszkającego w Polsce, który chciałby wziąć udział w kolejnej edycji „L’Amour est dans le pré”.

Program „L’Amour est dans le pré” to belgijski odpowiednik formatu „Rolnik szuka żony”. Popularny program typu reality show transmitowany jest w najlepszym czasie w telewizji RTL TVI. Średnio ogląda go 600 tysięcy widzów, co daje mu ponad 40 procent udziału w rynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polscy turyści na drugim miejscu w środkowej Dalmacji

Cztery zabytki z listy światowego dziedzictwa UNESCO, 60-kilometrowa, najdłuższa w Chorwacji plaża i 125 ...

Betlej: Wakacje tanieją niepokojąco

Przedłużający się okres bardzo niskich cen w biurach podróży może niepokoić, gdyż zbiega się ...

Bułgaria tylko minimalnie poprawiła turystyczny wynik

O 0,4 procent wzrosła liczba turystów zagranicznych, którzy w zeszłym roku odwiedzili Bułgarię. Łącznie ...

Cypr ma pierwszego ministra od turystyki

Z początkiem tego roku na Cyprze zaczęło działać Ministerstwo Turystyki. Wcześniej taki resort nie ...

Dania: Airbnb musi przekazywać informacje fiskusowi

Władze fiskalne Danii uzgodniły z serwisem pośredniczącym w wynajmowaniu mieszkań i domów turystom, Airbnb, ...

Hotelarze wściekli na burmistrza Londynu

Burmistrz Londynu chce wprowadzić podatek noclegowy. Hotelarze są oburzeni pomysłem – podaje „The Independent” ...