Belgijski „Rolnik szuka żony” w Polsce

materiały prasowe

Uczestnicy belgijskiej wersji reality show „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka żony”, odwiedzili Polskę. Pomogła w tym Polska Organizacja Turystyczna, która dostrzegła sznasę na promocję kraju

W Belgii zakończył się 10 sezon programu „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka żony”. Jedna z par, dzięki Polskiej Organizacji Turystycznej, wybrała się w podróż do Polski. Pierwszą część relacji z wyjazdu wyemitowała 18 grudnia w belgijskiej telewizji RTL TVI.

W programie bierze udział 10 rolników bądź rolniczek, którzy szukają miłości. Dla niektórych z nich przygoda kończy się happy endem i wyjątkową podróżą z wybranką lub wybrankiem serca. Na taką wycieczkę na Dolny Śląsk pojechał rolnik z regionu Hainaut, Olivier ze swoją partnerką Manon. Zakochani zwiedzali Wrocław, a także wypoczywali w zamku Topacz. Rolnik wraz z wybranką miał okazję spróbować polskich regionalnych potraw i skorzystać z zabiegów SPA w zamku. W projekt była zaangażowana również Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

– Postanowiliśmy wykorzystać do promocji naszego kraju jeden z najpopularniejszych programów zarówno w Polsce jak i w Belgii. Od kilku miesięcy istnieje bezpośrednie lotnicze połączenie Belgii z Wrocławiem, dlatego zdecydowaliśmy się na promowanie atrakcji turystycznych Dolnego Śląska – wyjaśnia cytowany w komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej jej prezes Robert Andrzejczyk.

Nie wykluczone, że nasz kraj zagości w belgijskim programie na dłużej. Polską zainteresowali się jego producenci – poszukują samotnego Belga mieszkającego w Polsce, który chciałby wziąć udział w kolejnej edycji „L’Amour est dans le pré”.

Program „L’Amour est dans le pré” to belgijski odpowiednik formatu „Rolnik szuka żony”. Popularny program typu reality show transmitowany jest w najlepszym czasie w telewizji RTL TVI. Średnio ogląda go 600 tysięcy widzów, co daje mu ponad 40 procent udziału w rynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Laudamotion wystartował z Krakowa

Od dzisiaj można korzystać z połączenia linii lotniczej Laudamotion z Krakowa do Wiednia. Przewoźnik ...

Polacy na Białoruś z kwarantanną. Chyba, że tranzytem

Podróżni z Polski wjeżdżający na Białoruś będą musieli poddać się 10-dniowej kwarantannie. Chyba, że ...

LOT: Cyfrowa prasa dla wszystkich

LOT wprowadził szereg zmian w obsłudze pasażerskiej, jedną z nich jest zastąpienie papierowej prasy ...

Piec hutniczy nowym symbolem Rudy Śląskiej?

Samorząd Rudy Śląskiej chce nabyć zabytkowy wielki piec z huty „Pokój” i odnowić go, ...

GUS: Polacy więcej podróżują, częściej też goszczą obcokrajowców

Polacy w zeszłym roku wyjeżdżali 68,7 miliona razy. W tym 55,2 miliona to były ...

Egipt: zamach w Gizie na turystów

Trzy osoby zginęły, a 11 zostało rannych w zamachu na turystów niedaleko Kairu. W ...