Izrael z nową kartą turystyczną i linią autobusową

Materiały promocyjne

Z kartą Israel Pass można podróżować środkami transportu publicznego oraz zwiedzać parki narodowe, a linią 445 dojechać z lotniska Ben Guriona do stacji kolejowej w Tel Awiwie

Izraelski Urząd ds. Przyrody i Parków, Ministerstwo Turystyki oraz Ministerstwo Transportu i Bezpieczeństwa na Drogach wydały kartę turystyczną Israel Pass, z którą można wejść do trzech (83 szekle) lub sześciu (115 szekli) parków narodowych i rezerwatów przyrody ze zniżką do 20 procent.

Israel Pass kodowana jest na karcie podróżnej Rav-Kav używanej w transporcie publicznym. Można ją kupić na lotnisku Ben Guriona, w hali przylotów terminalu 3, na stanowisku Ministerstwa Transportu i Bezpieczeństwa na Drogach (w przyszłości uruchomione zostaną kolejne punkty sprzedaży). Więcej informacji na stronie israelpass.biz.

Z lotniska Ben Guriona do stacji kolejowej w Tel Awiwie od kwietnia kursuje nowa linia autobusowa 445, obsługiwana przez firmę transportową Kavim. Autobusy jeżdżą co godzinę przez całą dobę, od niedzieli do czwartku (ostatni kurs piątkowy na godzinę przed rozpoczęciem szabatu, pierwszy sobotni godzinę po jego zakończeniu), mijając popularne strefy hotelowe Tel Awiwu przy ulicach Ben Yehuda, Yehuda Halevi i Menachem Begin.

Koszt podróży to 9,3 szekli, za przejazd można zapłacić kartą Rav-Kav, kartą płatniczą lub gotówką. Dotąd działały tylko dwie linie autobusowe z lotniska Ben Guriona – jedna do Jerozolimy, obsługiwana przez firmę Afikim, a druga do Beer Szewy, obsługiwana przez Metropoline.

Czytaj też: „Ruszył szybki pociąg z Jerozolimy na lotnisko Ben Guriona”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd wstrzymał loty krajowe

Po wstrzymaniu rejsów zagranicznych, z wyjątkiem czarterów przywożących Polaków do kraju, premier zdecydował o ...

Rząd rozpatrzy projekt ustawy turystycznej

W poniedziałek rząd zajmie się projektem ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. ...

Lotnisko w Hurghadzie z nowym terminalem

Terminal 2 na lotnisku w Hurghadzie ma obsługiwać 7,5 miliona pasażerów rocznie. Na jego ...

W Wenecji smog jak w tunelu autostrady

Nad Canal Grande w Wenecji utrzymuje się taki smog, jak w tunelu autostrady – ...

Wyszukiwarki łaskawsze dla portfeli agentów

Niemiecki Traveltainment stworzył narzędzie, które pozwala agentom eksponować na stronie internetowej oferty z najlepszą ...

Baleary nie chcą palaczy na plażach

Ministerstwo Zdrowia Balearów zachęca gminy do wprowadzania zakazu palenia papierosów na plażach. Czy i ...