Nowa atrakcja turystyczna w Krynicy-Zdroju

Post Image
Post Image

Dzisiaj pierwsi turyści będą mogli wejść drewnianą ścieżką poprowadzoną w koronach drzew na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju. 49,5-metrowa konstrukcja stanęła na górnej stacji narciarskiej ośrodka Słotwiny Arena na wysokości prawie 900 m w pasmie Jaworzyny Krynickiej

Jest to najwyższa drewniana wieża widokowa zbudowana przez polskich konstruktorów – zapewnia ośrodek narciarski Słotwiny Arena w komunikacie. Czytamy w nim również, że „ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i Europie i ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu”.

Na wieżę prowadzi drewniana, łagodnie wznosząca się kładka o długości 1030 metrów. Biegnie ona w koronach drzew i wpiera się na 18 wieżach wsporczych i 87 słupach. Rozstawione na trasie interaktywne tablice informują o miejscowych gatunkach roślin i zwierząt oraz historii regionu.

Nachylenie kładki wynosi 2-6 procent, co czyni ją dostępną dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi w wózkach. Przy wejściu na wieżę stoją kojce, w których turyści mogą zostawić swoje psy. Dodatkową atrakcją jest 60-metrowa zjeżdżalnia.

Do budowy całej konstrukcji użyto bardzo trwałego drewna robinii akacjowej. Jak twierdzą przedstawiciele ośrodka, to ewenement na skalę europejską, bo w innych krajach obiekty tego typu buduje się ze stali okładanej drewnem.

Na wieżę można również dostać się sześcioosobową kolejką krzesełkową Doppelmayr.

Obiekt będzie czynny przez cały rok. Bilet normalny na wieżę kosztuje 39 złotych, ulgowy 32 złote, z wjazdem i zjazdem kolejką odpowiednio 55 i 39 złotych, bilet rodzinny (dwoje dorosłych i jedno lub dwoje dzieci do 12 lat) z wjazdem i zjazdem – 129 i 159 złotych. Dzieci w wieku do 3 lat wchodzą za darmo.

Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku. Wartość projektu to 15,7 miliona złotych, z czego 3,6 miliona pochodzi z funduszy unijnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy właściciel My Travel wynegocjował umowę z Rainbowem

Po trzech latach przerwy sieć agencyjna MyTravel i biuro podróży Rainbow wznawiają współpracę. Od ...

Polska Organizacja Turystyczna wypromuje wieś za unijne pieniądze

Polska Organizacja Turystyczna dostała ponad 905 tysięcy złotych z funduszy unijnych na promocję turystyki ...

Agenci turystyczni szkolą (sobie) kadry

Zwiedzanie statku statku wycieczkowego, nauka o sprzedaży i wizyty u touroperatorów – są w ...

Ryanair częściej poleci do Izraela

Po dwa razy w tygodniu polecą przyszłej zimy samoloty Ryanaira z Polski do Tel ...

TUI inwestuje w portal

Strona TUI.com będzie miejscem, w którym internauta znajdzie wyjazdy na cały świat i kupi ...

Niemcy silne na turystycznej mapie Europy

Niemcy utrzymały w 2016 roku pozycję drugiego najczęściej odwiedzanego przez turystów kraju w Europie. ...