Nowa atrakcja turystyczna w Krynicy-Zdroju

Post Image
Post Image

Dzisiaj pierwsi turyści będą mogli wejść drewnianą ścieżką poprowadzoną w koronach drzew na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju. 49,5-metrowa konstrukcja stanęła na górnej stacji narciarskiej ośrodka Słotwiny Arena na wysokości prawie 900 m w pasmie Jaworzyny Krynickiej

Jest to najwyższa drewniana wieża widokowa zbudowana przez polskich konstruktorów – zapewnia ośrodek narciarski Słotwiny Arena w komunikacie. Czytamy w nim również, że „ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i Europie i ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu”.

Na wieżę prowadzi drewniana, łagodnie wznosząca się kładka o długości 1030 metrów. Biegnie ona w koronach drzew i wpiera się na 18 wieżach wsporczych i 87 słupach. Rozstawione na trasie interaktywne tablice informują o miejscowych gatunkach roślin i zwierząt oraz historii regionu.

Nachylenie kładki wynosi 2-6 procent, co czyni ją dostępną dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi w wózkach. Przy wejściu na wieżę stoją kojce, w których turyści mogą zostawić swoje psy. Dodatkową atrakcją jest 60-metrowa zjeżdżalnia.

Do budowy całej konstrukcji użyto bardzo trwałego drewna robinii akacjowej. Jak twierdzą przedstawiciele ośrodka, to ewenement na skalę europejską, bo w innych krajach obiekty tego typu buduje się ze stali okładanej drewnem.

Na wieżę można również dostać się sześcioosobową kolejką krzesełkową Doppelmayr.

Obiekt będzie czynny przez cały rok. Bilet normalny na wieżę kosztuje 39 złotych, ulgowy 32 złote, z wjazdem i zjazdem kolejką odpowiednio 55 i 39 złotych, bilet rodzinny (dwoje dorosłych i jedno lub dwoje dzieci do 12 lat) z wjazdem i zjazdem – 129 i 159 złotych. Dzieci w wieku do 3 lat wchodzą za darmo.

Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku. Wartość projektu to 15,7 miliona złotych, z czego 3,6 miliona pochodzi z funduszy unijnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nie ma śladów życia w zawalonym schronisku

Z hotelu zasypanego przez lawinę w Abruzji we Włoszech wydobyto trzy ciała. Ponad 20 ...

Greckie lotniska wiosną zdrożeją

Z 13 do nawet 18,5 euro od pasażera wzrośnie opłata za start z greckich ...

Szwajcaria: Dla Polaków mamy zniżki

Szwajcarzy proponują polskim touroperatorom lato na łonie przyrody, niedługie podróże pociągiem i poznawanie tajników ...

Betlej: Nie warto bać się Turcji

Biuro podróży, które zaoferuje tanie wyjazdy do Turcji, Egiptu i Tunezji dla wchodzących na ...

Niemiecki MSZ zaleca ostrożność w Turcji

MSZ z Berlina zaleca turystom podróżującym do Turcji unikanie zgromadzeń i wieców politycznych w ...

Grupa TUI zadowolona z najnowszych wyników

W pierwszym kwartale tego roku rozliczeniowego obrót Grupy TUI zwiększył się o 6,8 procent, ...