Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie

Filip Frydrykiewicz

Portugalia została wybrana po raz drugi z rzędu najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie w konkursie World Travel Awards. Nagrody zostały rozdane 30 czerwca w Atenach

Oprócz Portugalii, do nagrody nominowano Austrię, Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Grecję, Irlandię, Włochy, Norwegię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię i Turcję.

Nagrody World Travel Awards przyznawane są w trzech kategoriach: krajowej, regionalnej i światowej. Głosy oddają menedżerowie pracujący w branży turystycznej i sami turyści.

W tym roku Portugalia dostała ogółem 36 nagród. Oprócz tytułu najlepszego kierunku turystycznego Europy dla kraju, Madera została wybrana najlepszym kierunkiem wyspiarskim, a Lizbona najlepszym kierunkiem miejskim i najlepszym portem wycieczkowym.

Turismo de Portugal uzyskało pierwsze miejsce w kategorii organizacji turystycznej w Europie.

– Otrzymanie po raz drugi z rzędu oscara dla najlepszego kierunku turystycznego Europy napawa nas dumą i potwierdza, że Portugalia wciąż jest jednym z krajów najczęściej wybieranych przez zagranicznych turystów – podkreśla cytowana w komunikacie prasowym Turismo de Portugal sekretarz stanu do spraw turystyki Any Mendes Godinho. – Nagrody te udowadniają, że nasza strategia ewidentnie przynosi rezultaty, a świat patrzy na Portugalię jak na dobry wzorzec. Wyróżnienia motywują nas abyśmy nadal pracowali dla podniesienia jakości oferty i regionów, rozwijając turystykę w całym kraju i przez okrągły rok, w sposób zrównoważony – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Tylko lockdown zatrzyma lawinę koronawirusa

Droga środka, serwowania ograniczeń w gospodarce i życiu społecznym po plasterku, jaką stosuje rząd, ...

Grecja: Drugiego lockdownu nie będzie

Przedstawiciele greckiego rządu zapewniają, że mimo wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, nie ma planów wprowadzenia ...

Betlej: Kiedy Egipt zyskuje, traci Grecja

W ostatnim tygodniu Grecja straciła 0,62 procent udziałów w rezerwacjach. Niemal tyle samo zyskał ...

Wizz Air poleci z Katowic do Splitu

Wizz Air rozpoczął loty z Katowic do Splitu w Chorwacji. Samoloty węgierskiego przewoźnika będą ...

Milion koron kary dla Ślązaka za wjazd do Czech

Po otwarciu granic 15 czerwca na teren Czech mogą wjechać wszyscy Polacy z wyjątkiem ...

Dubaj latem? Dlaczego nie, skoro jest taniej?

Zniżki do 50 procent na główne atrakcje, tańsze bilety lotnicze i noclegi – to ...