Amadeus dostał nowy certyfikat

Materiały prasowe

Amadeus jest jedną z pierwszych firm, która dostała dwa certyfikaty IATA NDC trzeciego poziomu ? jako agregator i dostawca rozwiązań informatycznych

Firma Amadeus poinformowała, że Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA przyznało jej certyfikat New Distribution Capability (NDC) trzeciego poziomu, tym razem jako agregatorowi. W ten sposób Amadeus, który ma już certyfikat NDC trzeciego poziomu jako dostawca usług informatycznych, stał się jedną z pierwszych firm mogących się poszczycić obydwoma takimi poświadczeniami – podaje biuro prasowe Amadeus.

Certyfikat NDC jest przyznawany przedsiębiorstwom, które wykazały się zdolnością do kompleksowego zarządzania ofertami i zamówieniami. Firma otrzymała nowy certyfikat dzięki współpracy z Travix ? jednym z największych internetowych biur podróży, które dołączyło do programu na początku bieżącego roku.

„Mamy dwa powody do dumy i zadowolenia: możemy współpracować z Travixem ? liderem rynku internetowych usług turystycznych i jesteśmy jedną z pierwszych firm w branży, które mają dwa certyfikaty NDC trzeciego poziomu. Intensywnie realizujemy program NDC-X, a nasz najnowszy certyfikat potwierdza, że efektywnie wprowadzamy standard NDC w branży” ? podkreśla cytowany w komunikacie prasowym wiceprezes odpowiedzialny za program NDC-X w firmie Amadeus Gianni Pisanello. „Chcemy, aby linie lotnicze mogły masowo udostępniać nowe treści zgodne ze standardem NDC w globalnej sieci agentów, i robimy duże postępy w realizacji tego celu” – dodaje.

„W ciągu ostatnich miesięcy nasza współpraca z firmą Amadeus była bardzo inspirująca. W ramach programu NCD-X zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które zapewni internetowym biurom podróży dostęp do zagregowanej treści zarówno zgodnej, jak i niezgodnej ze standardem NDC” ? mówi dyrektor generalny firmy TravixJohn Mangelaars. „Jeszcze w tym roku nasze zespoły będą korzystać z tego rozwiązania, aby obsługiwać zamówienia, zakupy i płatności za pośrednictwem firmy Amadeus. Najnowszy certyfikat dowodzi, że zarówno nasza współpraca, jak i użytkowanie standardu IATA NCD przynoszą znakomite rezultaty” – zaznacza.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amsterdam wprowadza kolejną opłatę dla turystów

Już nie tylko podatkiem noclegowym, ale i opłatą turystyczną będą musieli zasilić miejską kasę ...

Traveldata: Październik z biurem podróży o 300 złotych droższy

Średnio o 300 złotych wzrosły ceny wycieczek w biurach podróży, licząc rok do roku. ...

Germania w tarapatach finansowych

20 milionów euro potrzebowała do 27 grudnia linia lotnicza Germania, żeby móc dalej działać. ...

Sezon na Majorce rozpocznie się później

W maju, a nie w kwietniu, jak zazwyczaj, otworzy się większość hoteli na Majorce. ...

ESky w Boliwii, Portoryko i Kostaryce

Grupa eSky – obejmująca internetowe biuro podróży, operujące w Polsce, w Europie Środkowo–Wschodniej i ...

Egipt z nowymi kurortami dla Rosjan

Egipscy touroperatorzy chcą organizować turystom z Rosji krótkie wycieczki do Luksoru i Asuanu i ...