- Jeśli chodzi o zeszłoroczną edycję jarmarku to szacuje się, że odwiedziło go ponad 3 miliony ludzi, z tego około 2,7 mln stanowili mieszkańcy samego miasta, a resztę - goście z innych część Chorwacji i z zagranicy - opisuje  Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji. - Największymi atrakcjami są niewątpliwie lodowisko, które jest najpiękniejszym takim obiektem pod otwartym niebem w tej części Europy, i imprezy w starym tunelu, który rozciąga się pod górnym miastem. Są też codzienne wydarzenia w całym mieście. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jarmarku jest Orient Express - dodaje.

Jak opisuje, w tym roku, trzeci raz z rzędu, organizacja European Best Destination nominowała Zagrzeb do konkursu na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Stolica Chorwacji konkuruje z 20 innymi znanymi miastami.

Okres świąteczny w Zagrzebiu rozpoczyna się 2 grudnia 2017 i potrwa do 7 stycznia 2018 roku. Oprócz samego jarmarku bożonarodzeniowego na turystów będą czekały nowe atrakcje: Chorwackie Muzeum Kolejnictwa, adwent na Prekriżju, Caffe de Matos, adwent na przejściu Marica i liczne wystawy, w tym ta poświęcona Nikoli Tesli, którą będzie można zobaczyć w pawilonie Meštrovića.

Głosowanie na najlepsze europejskie jarmarki bożonarodzeniowe trwa od 1 do 11 grudnia na stronie internetowej European Best Destinations.