Trasy będą obsługiwane przez regionalne norweskie linie lotnicze Wideroe, a sprzedażą biletów i promocją zajmie się firma Finnair. Obługa na pokładach samolotów będzie prowadzona w dwóch klasach zgodnie z serwisem Finnaira.

Od 15 maja 2018 roku loty z Bergen do Helsinek będą odbywać się codziennie nowym embraerem 190-E2. Dodatkowe rejsy umożliwią przesiadkę na loty do Azji i loty w ramach europejskiej sieci połączeń Finnaira. Przewoźnik nadal będzie wykonywać połączenia do Bergen przez Sztokholm. Bergen, drugie co do wielkości miasto w Norwegii, położone jest na wybrzeżu atlantyckim pomiędzy siedmioma wzgórzami. Miasto posiada urok małej miejscowości, z przyciągającymi wzrok krajobrazami i możliwością zwiedzenia fiordów.

Lot pomiędzy Tromsø w północnej Norwegii a Helsinkami odbywa się raz w tygodniu w soboty. Połączenie umożliwia przesiadkę na rejsy Finnaira do Azji i inne loty europejskie. Tromsø leży 350 km na północ za kołem podbiegunowym i słynie z arktycznej przyrody, zorzy polarnej i wielu dodatkowych rozrywek, od pieszych wycieczek po obserwowanie wielorybów.

Zarówno z portu w Bergen, jak i w Tromsø można odbyć popularny rejs statkiem Hurtigruten wzdłuż norweskiego wybrzeża.

- Kraje skandynawskie przyciągają coraz więcej turystów, nie tylko z Azji, ale również z Europy Środkowej i Wschodniej. Mamy nadzieję, że nasi klienci z Polski również skorzystają z dodatkowych lotów w ramach naszej siatki połączeń - mówi cytowany w komunikacie prasowym Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie.