Według przewoźnika podróżni będą mogli również liczyć na atrakcyjne ceny biletów i dodatkowe wsparcie informacyjne.

Średnio na dobę we wszystkich składach PKP Intercity będzie dostępnych około 130 tys. miejsc siedzących. W trasy wyruszą pociągi m.in. nad morze - do Kołobrzegu, Świnoujścia, Łeby, Ustki, Trójmiasta czy na Hel - oraz na Warmię i Mazury - do Olsztyna, Działdowa i Iławy. Nowością w tym roku będzie możliwość podróży do Giżycka. W wakacyjne weekendy na trasie Łódź – Giżycko pojedzie pociąg TLK Niegocin.

Z kolei wybierając się za granicę, pasażerowie będą mogli dojechać m.in. na Ukrainę, Węgry, Słowację, do Czech, Austrii, Niemiec czy Rosji.

PKP Intercity przypomina, że na podróżujących z dziećmi czekają specjalne oferty. Pasażerowie, którzy kupią Bilet Rodzinny, mogą liczyć na 30 procent rabatu. Z dodatkowych ulg skorzystają posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37 procent otrzymają również 30-procentowy upustu na zakupione bilety. Natomiast w ramach oferty Bilet dla Seniora 30-procentową zniżkę otrzymają osoby, które ukończyły 60. rok życia.

Podczas wakacji podróżni będą mogli skorzystać z pomocy informatorów mobilnych, którzy będą dyżurować na 11 największych dworcach kolejowych w kraju w terminach: 23-26 czerwca, 11, 15, 30, 31 sierpnia oraz 1-4 września.