Nowości dla pasażerów z Frankfurtu będzie połączenie do San Diego, drugiego największego miasta w Kalifornii i ósmego w całych Stanach Zjednoczonych. W letnim rozkładzie w 2018 roku niemiecki przewoźnik poleci do America's Finest City 5 razy w tygodniu.

Latem przyszłego roku Lufthansa ponownie wprowadzi do rozkładu trasę z Monachium do Singapuru. Ze stolicy Bawarii do tej azjatyckiej metropolii pasażerowie będą mogli polecieć 5 razy w tygodniu. W monachijskim porcie pojawią się też dodatkowe rejsy do Chicago. Linia zwiększy częstotliwość lotów do Wietrznego Miasta z 7 do 10 tygodniowo.

Dobre wiadomości czekają również na fanów airbusa A380. Od lata 2018 roku Lufthansa wprowadzi te maszyny na rejsach międzykontynentalnych z Monachium do Los Angeles, Hongkongu i Pekinu. W tym celu linia przeniesie 5 ze swoich 14 airbusów A380 z Frankfurtu do Monachium, dzięki czemu w Bawarii zostanie utworzonych do 500 nowych miejsc pracy.

- Dzięki A380 możemy zaoferować pasażerom z Monachium samolot klasy premium w 5-gwiazdkowym hubie – mówi cytowany w komunikacie prasowym Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG, odpowiedzialny za zarządzanie portami przesiadkowymi. - W ostatnich latach osiągnęliśmy znaczne postępy w kierowaniu naszymi hubami. Ujednoliciliśmy i zintegrowaliśmy ich procesy, dzięki czemu możemy lepiej wykorzystywać naszą flotę w różnych lokalizacjach. Jakość, wydajność i wzrost zawsze pozostanie dla nas priorytetem – zapewnia.

Lufthansa zapowiada, że w ciągu najbliższych dwóch lat jej flota w Monachium powiększy się o kolejne dwie maszyny.