Hilton zawarł umowę franczyzową ze spółką BB Baltic Park na otwarcie Hilton Garden Inn Kolobrzeg. Hotel będzie pierwszym ośrodkiem sieci w tym rejonie. Budowa obiektu rozpocznie się już w tym roku, a otwarcie hotelu zaplanowane jest na początek 2019 roku.

- Jesteśmy dumni, że mamy w Polsce więcej ośrodków w budowie niż jakakolwiek inna sieć hoteli. Polski rynek jest idealny dla rozwoju marki Hilton Garden Inn, a obiekt powstający w Kołobrzegu będzie odpowiedzią na wzrastające w tym rejonie zapotrzebowanie na noclegi dla klientów biznesowych i odwiedzających miasto w celach turystycznych - mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Patrick Fitzgibbon, wiceprezes Hiltona ds. rozwoju w regionie Europy i Afryki.

- Projekt ten zdecydowanie pomoże wzmocnić pozycję Kołobrzegu jako najlepszego nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego w Polsce - mówi, cytowany w komunikacie, Piotr Biliński, reprezentujący BB Capital Group. - Hilton Garden Inn, jako marka o silnej pozycji międzynarodowej, znacznie poszerzy ofertę noclegów i poprawi jakość bazy hotelowej. Jesteśmy dumni, że wraz z siecią Hilton, najbardziej rozpoznawalną marką hotelarską na świecie, stworzymy unikatowy kompleks obejmujący niezwykły hotel, apartamenty, a także nowoczesne centrum spa i odnowy biologicznej - dodaje.

Hilton jest właścicielem ponad 30 gotowych i planowanych hoteli w Polsce. Kołobrzeski obiekt będzie szóstym hotelem marki Garden Inn w kraju i pierwszym hotelem sieci Hilton w tym mieście.