Tym samym, w sezonie wakacyjnym przewoźnik będzie dysponował łącznie 50 autokarami. Szacuje, że obsłuży w tym roku na dalekobieżnych trasach krajowych i międzynarodowych około miliona pasażerów. Wydatki związane z zakupem autokarów, zwiększaniem sieci połączeń i wdrażaniem nowego zarządzania podróżami w systemie on-line – szacowane są łącznie na prawie 10 mln złotych.

Na początku maja 2017 na trasy ruszyły dwa nowe, wysokopokładowe, 49-miejscowe, dwuosiowe autokary oraz trzy nowe, 57-miejscowe, trzyosiowe autokary marki Scania Touring. Flotę pojazdów PKS Polonus uzupełniły ponadto trzy używane pojazdy marki Scania PB z 49 miejscami. Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 6.Pojazdy są klimatyzowane, mają toalety, barki, rozkładane i przesuwane na boki fotele, gniazdka z prądem, sprzęt audio-video i internet.

– Zaledwie rok temu zapowiadaliśmy zakup w 2017 roku co najmniej 10 nowych i używanych autokarów dużej pojemności, co w dużej mierze udało nam się zrealizować już w pierwszej połowie roku - wyjaśnia dyrektor operacyjny PKS Polonus Andrzej Padziński. - Zakładamy, że kolejne autokary pojawią się najpóźniej jesienią, a inwestycje PKS Polonus we flotę będą w kolejnych latach systematycznie kontynuowane w celu jej odmłodzenia i podnoszenia standardu obsługi pasażerów.

- Komfort podróżowania z PKS Polonus zapewniają nie tylko nowe autokary, ale również udogodnienia dla pasażerów w zakresie zakupu i rezerwacji biletów. PKS Polonus nie tylko zapewnia bezpłatną zmianę terminu podróży do godziny przed opłaconym już kursem, ale umożliwia również samodzielną bezpłatną rezerwację konkretnego, wybranego przez podróżnego miejsca na pokładzie autokaru w przypadku biletów kupowanych on-line z przystanków początkowych - kontynuuje.

- Na czas podróży przewoźnik gwarantuje we wszystkich pojazdach także: darmowe WiFi, bezpłatny fotelik samochodowy, czy – tak ważną w czasie upałów – opiekę wykwalifikowanych kierowców z uprawnieniami ratowników drogowych. Ponadto, pasażerowie niepełnosprawni i z ograniczoną sprawnością ruchową mogą liczyć na opiekę oraz właściwe warunki podróżowania. Wszystkie pojazdy Polonus na trasie można też na bieżąco śledzić przez stronę internetową www.pkspolonus.pl, gdzie prezentowana jest ich aktualna pozycja na mapie - wyjaśnia Padziński.