Witryna Lufthansa Memory Network pozwala dzielić się swoimi wspomnieniami i poznać doświadczenia innych podróżników. Przewoźnik podaje, że kampania ma umożliwić wymianę indywidualnych doświadczeń z podróży i inspirować do nowych wyjazdów.

Platforma będzie wyglądała jak album fotograficzny zorganizowany niczym sieć neuronów. Wspomnienia z podróży są zbierane, a następnie łączone poprzez skojarzenia, takie jak kierunek, aktywność, data i inne kluczowe słowa z nimi związane. Użytkownicy mogą się zalogować przez swoje konto na Facebooku, Twitterze lub mejla i wgrać zdjęcie z ulubionej podróży, uwzględniając lokalizację, rok, okoliczność i opis wspomnienia. Zalogowani mogą oglądać wspomnienia innych podróżników, używając słów kluczy lub filtrując je według różnych kryteriów – np. roku, kontynentu czy kraju – i pozostawiać przy nich komentarze. Każdy otrzyma powiadomienie, kiedy jego wspomnienie zostanie powiązane z innym użytkownikiem.

Wszyscy, którzy wgrają swoje zdjęcia, automatycznie biorą udział w rywalizacji o nagrody, w tym bilet na rejs Lufthansy na trasie europejskiej, walizkę Rimowa z elektroniczną etykietką i kamerę GoPro HERO5 Black.

Kampania „Lufthansa Memory Network" będzie promowana w specjalnych newsletterach, na stronie internetowej przewoźnika i w jego kanałach społecznościowych. Platforma dostępna jest również w polskiej wersji językowej.