Obecnie internetowy system odprawy jest dostępny dla pasażerów UIA odlatujących z: Ukrainy do Charkowa, Dniepru, Kijowa, Lwowa i Odessy; z Europy do Aten, Barcelony, Berlina, Bolonii, Düsseldorfu, Kiszyniowa, Larnaki, Mediolanu, Mińska, Monachium, Pragi, Rygi, Rzymu, Sztokholmu, Warszawy, Wiednia, Wenecji i Wilna, z Ameryki Północnej do Nowego Jorku i z Azji do Ammanu, Ankary, Baku, Erywania, Kolombo, Kutaisi, Pekinu, Stambułu, Tbilisi i Tel Awiwu.

Aby korzystać z internetowej odprawy biletowo-bagażowej pasażer mający bilet na przelot liniami UIA powinien odwiedzić stronę internetową przewoźnika na 48 godzin przed planowanym odlotem i wpisać do formularza swoje dane i szczegóły lotu. Karta pokładowa zostanie przesłana na wskazany adres mejlowy, drukarkę lub telefon komórkowy po zakończeniu odprawy.

Pasażerowie UIA mogą również dokonać odprawy on-line za pośrednictwem urządzeń przenośnych z systemem Android. Wkrótce z odprawy on-line będą mogli skorzystać rówież użytkownicy systemu operacyjnego iOS.

Linia UIA zapowiada, że zakończenie wprowadzania nowego systemu odprawy internetowej on-line we wszystkich obsługiwanych portach nastąpi pod koniec kwietnia.