Holenderskie linie lotnicze KLM podpisały porozumienie z liniami Air Mauritius, które ma zapewnić całoroczne loty przez Amsterdam na wyspę Mauritius – trzy razy w tygodniu liniami KLM w sezonie zimowym i dwa razy w tygodniu liniami Air Mauritius w sezonie letnim.

Aby wspomóc promocję nowego kierunku, KLM będzie latał na Mauritius swoim najnowszym samolotem – boeingiem B787-900 Dreamlinerem, który zabierze na pokład 30 pasażerów w klasie biznesowej, 45 w ekonomicznej o podwyższonym standardzie i 219 pasażerów w ekonomicznej.

Loty z Amsterdamu na Mauritius będą odbywały się od 30 października trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki i soboty. Wylot z Amsterdamu planowany jest na godzinę 17.20, a przylot do Port Louis na godzinę 07.35 następnego dnia. Wylot powrotny z Port Luis zaplanowany jest na godzinę 09.45, a lądowanie w Amsterdamie na godzinę 18.35.

Maszyna KLM będzie latała na tej trasie w sezonie jesienno-zimowym, czyli do marca 2018 roku. Natomiast od 28 marca do 30 października trasę Amsterdam - Mauritus przejmuje narodowy przewoźnik – Air Mauritius, który będzie oferował loty dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki airbusem A340 z 28 miejscami w klasie biznesowej i 264 miejscami w klasie ekonomicznej.