Użytkownicy kart Priority Pass, umożliwiającego skorzystanie z ponad tysiąca lotniskowych saloników biznesowych na świecie, uznali że salon Preludium oferuje najlepsze zaplecze dla osób podróżujących w celach biznesowych. Drugie miejsce w tej kategorii zajął salon Marhaba Lounge na lotnisku w Dubaju. W poprzednich latach nagradzane były m.in. Wingtips Lounge (Nowy Jork JFK), Dilmun Lounge (Bahrain) i Swiss International Airlines Lounge (Zurych).

Nagroda Priority Pass została przyznana po raz pierwszy lotnisku w Polsce. - To dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że nagroda przyznawana jest na podstawie głosów pasażerów. Lotnisko Chopina zostało włączone w ten sposób do pierwszej ligi najlepszych i najbardziej przyjaznych pasażerom biznesowym portów lotniczych na świecie. Ta nagroda doskonale pokazuje nasz profil i kierunek dalszego rozwoju – powiedział Mariusz Szpikowski, dyrektor lotniska Chopina, cytowany w komunikacie prasowym.

W tegorocznym rankingu do Priority Pass wpłynęło ponad 60 tysięcy zgłoszeń. Opinie były przekazywane za pośrednictwem strony i aplikacji. Użytkownicy głosowali według takich kryteriów, jak: ogólna jakość salonu, napoje, personel, zaplecze biznesowe i atmosfera.

Główna nagroda - Priority Pass Global Airport Lounge - została przyznana Plaza Premium Lounge na londyńskim Heathrow.