W poniedziałek ruszyła w Rosji sprzedaż biletów na Krym. Zgodnie z poleceniem Kremla, po zagarnięciu Krymu, miała być poprawiona dostępność półwyspu dla reszty kraju. Przede wszystkim chodzi o połączenia kolejowe oraz promowe z Kaukazem.

Przedstawił je teraz minister transportu Maksym Sokołow. Pasażerowie dojeżdżają koleją do stacji Krymsk, przesiadają się na autobus, który dowozi ich do  promu w porcie Kaukaz. Po przeprawie promowej autobusy rozwiozą Rosjan do miejsc wypoczynku. Drugi wariant do przejazd pociągiem do Anapy, a stamtąd szybkim katamaranem na Krym i dalej autobusami.

- Bilet trzy w jednym pozwala na skorelowane przejazdy; pasażerowie nie czekają, bo to transport będzie na nich czekał - zapewniał Nikołaj Asauł, wiceszef resortu transportu.

Ceny biletów kolejowych nie ulegną zmianie. Władze chcą, by Krym był jak najbardziej dostępny dla obywateli Federacji. Bilet autobus-prom-autobus ma kosztować (w zależności od trasy) od 320 do 850 rubli (27-71 zł). Rosja kupiła też kilka nowych katamaranów mogących przewozić grupy do 300 osób. Pierwsze wyruszą 1 maja.