Reklama
Rozwiń
Reklama

Loty balonem nad Luksorem zawieszone

Po tym jak balon z turystami podziwiającymi starożytne zabytki Luksoru musiał awaryjnie lądować, lokalne władze czasowo wstrzymały wszystkie loty

Publikacja: 28.06.2019 07:46

Loty balonem nad Luksorem zawieszone

Foto: Pixabay

Loty balonem nad Luksorem to popularna atrakcja turystyczna. Odwiedzający mogą z lotu ptaka zobaczyć starożytne zabytki. Dwugodzinny lot kosztuje średnio 100 dolarów od osoby, dłuższy nawet 500 dolarów.

Jak donosi portal Daily News Egypt, chwilowo wycieczki nie będą realizowane, po tym jak kilka dni temu jeden z balonów musiał awaryjnie lądować. Podróżowało nim 11 osób, w tym Hindusi, Chińczycy, Brytyjczyk i Egipcjanin, kiedy nagle silny wiatr zaczął go znosić w kierunku pustyni. Ostatecznie nikomu nic się nie stało, ale lokalne władze zawiesiły pozwolenie na tego typu wycieczki. Powołały też komisję, który ma zbadać procedury bezpieczeństwa i sprawdzić, czy operatorzy się do nich stosują. W jej skład wejdą przedstawiciele Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Opinie Ekonomiczne
USA kontra Chiny: półprzewodniki jako pole bitwy?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama