Spółka Tatry Mountain Resorts podpisała umowę kupna 100 procent udziałów w spółce Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft, która jest właścicielem i zarządcą ośrodków narciarskich Mölltaler Gletscher i Ankogel-Mallnitz w Austrii - podaje TMR w komunikacie.

TMR już w minionym sezonie sprzedawała karnety narciarskie do tych ośrodków. Jak zapowiada, w pierwszej kolejności „ustanowi standardy w zakresie gastronomii i innych indywidualnych usług" i starą kolejkę linową w ośrodku Mölltal wymieni na nową. - Ponieważ Mölltal ma idealne warunki do szkolenia narciarskiego na najwyższym poziomie, chcemy także skupić się na klubach narciarskich - mówi dyrektor ds. handlowych TMR Andrej Árendáš, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: "Karnet na narty jak bilet lotniczy".

Spółka Tatry Mountain Resorts jest właścicielem i zarządcą ośrodków narciarskich na Słowacji, w Czechach i Polsce, między innymi Jasnej Tatr Niskich, Tatrzańskiej Łomnicy, Starego Smokowca i Szczyrku Mountain Resort, największego na Słowacji całorocznego parku wodnego Tatralandia, a także hoteli, restauracji i sklepów.