Przy tym klientów upadłego biura przejęła spółka córka Triady – Sky Club, więc wszystko odbyło się dyskretnie i z minimalnymi szkodami. Teraz pojawiły się kłopoty Ecco, ale firma zachowała się wyjątkowo uczciwie wobec klientów, bo o kłopotach nie dowiedzieli się jako ostatni. Jedyną stratą jest część zniżki, z jakiej wcześniej skorzystali.

Niemniej ci wszyscy, którzy zastanawiają się nad wyborem jak najtańszej oferty, co jest oczywiście normalne, niech się dobrze zastanowią, dlaczego jest aż tak tanio. Wycieczka, jeśli jest wykupowana w ofercie last minute (na ostatnią chwilę), ma prawo być bardzo tania. Bo wtedy biuro podróży chce minimalizować straty i odzyskać chociaż część wydanych pieniędzy. Jeśli tanio jest na kilka miesięcy przed wyjazdem, to może warto się zainteresować, czy ta atrakcyjność nie jest zwyczajnym ściąganiem pieniędzy od klientów, a o resztę touroperator będzie się martwił potem.

Na szczęście dla przyszłych urlopowiczów, ale i dla przewoźników, koszty paliw powinny zacząć zdecydowanie maleć. Ropa tanieje i będzie taniała z pewnością przez jakiś czas.

To jednak nie powinno zwalniać nikogo z należytej ostrożności przy wykupowaniu wakacyjnych wycieczek. A zwłaszcza zadbania, aby taki wyjazd był odpowiednio ubezpieczony. To spowoduje wprawdzie, że za wyjazd zapłacimy więcej, ale w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że urlop będzie spokojniejszy, a powrót do domu pewny. A to akurat nie ma ceny.