Szarża OLT Express na krajowych lotniskach wciąż trwa. Co klika dni mający siedzibę w Gdańsku przewoźnik zaskakuje kolejnymi newsami. Najbardziej rozgrzewają wyobraźnię te o otwieraniu kolejnych połączeń.

Tym razem OLT informuje o nowych aż 17 kierunkach z Warszawy do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Włoch, Francji, Szwecji i Holandii.  Rejsy z Warszawy do Londynu (LGW), Kolonii/Bonn (CGN), Brukseli (BRU), Stuttgartu (STR), Hamburga (HAM), Amsterdamu (AMS), Memmingen (FMM) odbywać się będą raz dziennie, 7 dni w tygodniu. Trzy razy w tygodniu będzie można polecieć z Warszawy do Paryża (ORY), Mediolanu (BGY), Frankfurtu-Hahn (HHN) – we wtorki, czwartki i niedziele, Lyonu (LYS) – w poniedziałki, wtorki, czwartki, Rzymu (FCO) – w poniedziałki, środy, piątki oraz Goteborgu (GOT) – w środy, piątki, niedziele. Dwa razy w tygodniu realizowane będą połączenia do Wenecji (VCE) i Saarbrucken (SCN) – w poniedziałki i piątki oraz Werony (VRN) i Munster/Osnabruck (FMO) – w środy i soboty. Bilety na te trasy są już w sprzedaży w cenie od 149 zł. Połączenia ruszają od 29 października. Regularne rejsy zagraniczne z Warszawy wykonywane będą samolotami Airbus A320, przystosowanymi do przewozu 180 pasażerów.

Po ofensywie na rynku krajowych lotów w lutym, kiedy  OLT Express rozpoczął ekspansję na polskim niebie oferując dwadzieścia siedem połączeń między dziesięcioma największymi miastami w kraju, linia postanowiła zagrozić także przewoźnikom obsługującym połączenia międzynarodowe takim jak LOT, Ryanair czy Wizzair. Najpierw poinformowano o otwarciu bogatej siatki połączeń z Rzeszowa. Ze stolicy podkarpacia polecimy do Amsterdamu, Dortmundu, Hamburga, Memmingen (k. Monachium), Oslo, Paryża Orly i Rzymu Fiumicino. Również w zeszłym tygodniu OLT poinformował o otwarciu połączeń z Łodzi, skąd podróżni będą mogli polecieć do do Paryża Orly, Franfurtu Hahn, Rzymu Fiumicino, Barcelony i Edynburga. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeszcze w tym tygodniu linia pochwali się nowymi połączeniami z Gdańska.