Sheldon Adelson, prezes spółki Las Vegas Sands Corp, poinformował, że jego firma planuje wybudować kompleks kasyn i hoteli w Hiszpanii. Informację taką podał podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji otwarcia nowego obiektu spółki w Macau, stolicy azjatyckiego hazardu.

- Planujemy zbudować 12 ośrodków wypoczynkowych. Każdy z nich będzie miał bazę noclegową w liczbie 3000 pokojów. Będzie to prawdziwe Las Vegas Europy - przekonywał.

Zgodnie z szacunkami, koszt budowy każdego z nich wyniesie od 2,5 do 3 mld dol. Adelson poinformował, że wartość całego projektu powinna się zamknąć w kwocie 35 mld dol. Jak dotąd nie wiadomo jeszcze, gdzie zlokalizowane zostanie „Las Vegas Europy". O inwestycję walczą dwa największe miasta Hiszpanii - Madryt i Barcelona.

Pogrążona w kryzysie Europa może nie wydawać się najlepszym miejscem na lokowanie tego typu inwestycji. Adelson uspokaja jednak, że zanim uda się ukończyć budowę projektu minie co najmniej 10 lat. Do tego czasu, jego zdaniem, kryzys się już skończy, a koniunktura wyraźnie poprawi.