InterContinental Hotels Group podpisała z  Marvipolem  Development umowę franczyzową na hotel w Gdańsku. W obiekcie, który ma być otwarty w maju 2021 roku, będą działałać właściwie dwa hotele - jeden pod marką Holiday Inn Express a drugi jako Staybridge Suites. Będzie to drugi dwumarkowy kompleks IHG w Polsce — w zeszłym roku firma zapowiedziała otwarcie największego hotelu w Polsce, 430-pokojowego Crowne Plaza i Holiday Inn Express w Warszawie.

Gdański hotel stanie w Oliwie, "tętniącej życiem dzielnicy biznesowej o największej powierzchni biurowej w Gdańsku".

210-pokojowy Holiday Inn Express będzie się znajdować na piętrach od drugiego do szóstego. Będzie to pierwszy w Polsce Holiday Inn Express o markowym wystroju "next generation", który jak przekonuje ICH w komunikacie, "łączy domowe wygody z pomysłowymi rozwiązaniami, takimi jak dźwiękochłonne wezgłowia, porty USB przy łóżkach czy elastyczne miejsca do pracy w pokoju".

Z kolei 136-pokojowy Staybridge Suites będzie zajmować piętra od siódmego do dziesiątego. Ta marka "na dłuższy pobyt oferuje przestronne pokoje typu studio oraz apartamenty jedno- i dwupokojowe zapewniające domową atmosferę podczas dłuższego pobytu".

IHG ma w Polsce 10 działających hoteli (1715 pokojów) i planuje otworzenie 14 (2514 pokojów).