Reklama
Rozwiń
Reklama

Novaturas: Mamy 43 procent wzrostu

Największe litewskie biuro podróży Novaturas w pierwszym półroczu odnotowało wzrost przychodów o 43 procent rok do roku, do 80 milionów euro (341 milionów złotych)

Publikacja: 07.08.2018 22:49

Novaturas: Mamy 43 procent wzrostu

Foto: Materiały promocyjne

Zysk netto spółki notowanej na giełdzie w Warszawie i Wilnie przekroczył 4,4 mln euro (18,7 mln złotych), co oznaczało wzrost o 24 procent.

W pierwszym półroczu 2018 r. na wakacje z tym największym operatorem turystycznym w krajach bałtyckich wyjechało 134,5 tys. ludzi. W samym drugim kwartale było to prawie 97 tys. osób, czyli o 39 procent więcej. Przy czym na Litwie i Łotwie wzrost wyniósł 43 procent, a w Estonii 38 procent. Grupa Novaturas oferuje swoje produkty również na Białorusi (z wylotem z Litwy), gdzie w pierwszym półroczu liczba klientów wzrosła o prawie 86 procent.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama