Konkurs ma przedstawić Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie, w którym można ciekawie spędzić weekend lub dłuższy urlop. Warunkiem udziału w nim jest przesłanie fotografii zrobionych w Polsce podczas wakacji wraz z opisem, gdzie zostały wykonane. Zostaną one we wrześniu opublikowane na Facebook'u Instytutu Polskiego i poddane ocenie internautów.

Andrzej Kierulis z Instytutu Polskiego w Wilnie wyjaśnia, że formuła kampanii reklamujących Polskę na billboardach nieco się wyczerpała. Stąd pomysł, aby spróbować dotrzeć do turystów, przede wszystkim młodzieży, w inny sposób. - Chcieliśmy zaproponować coś nowego młodzieży, która korzysta z mediów społecznościowych. Uznaliśmy, że wypróbujemy taki sposób, który jest dzisiaj modny i wygodny - mówi Kierulis.

Nagrodą jest weekend w Gdańsku dla dwóch osób. Pojedzie tam autor zdjęć, które po opublikowaniu na Facebooku po 10 września dostanie najwięcej polubień. Organizatorzy przewidzieli też nagrody za drugie i trzecie miejsce. Laureat konkursu "Wakacje w Polsce" będzie wyłoniony 21 września.