Rośnie popularność Czarnogóry wśród Polaków. W 2017 roku kraj ten odwiedziło ponad 56 tysięcy turystów z Polski, o 6 procent więcej niż rok wcześniej - informuje Narodowa Organizacja Turystyczna Czarnogóry.

Sama organizacja jak i przedstawiciele i tamtejszego biznesu turystycznego zakładają, że i w tym roku wielu Polaków zdecyduje się na przyjazd. – Liczymy na turystów z Polski - mówi dyrektor Narodowej Organizacji Turystycznej Czarnogóry Željka Radak Kukavičić, cytowana w komunikacie. - Propozycje wyjazdów do naszego kraju są obecne w ofercie coraz większej liczby touroperatorów. Czarnogóra to również dobry kierunek na indywidualne wycieczki. Można wybrać się do nas zarówno samochodem, jak i skorzystać z bezpośrednich połączeń lotniczych. Systematycznie rozwija się również baza hotelowa. W 2017 roku otwarto 33 nowe hotele, z czego trzy czwarte to obiekty cztero- i pięciogwiazdkowe.

8 czerwca codzienne rejsy do Podgoricy uruchomi LOT, a od 18 czerwca ruszy tam też Wizz Air.

Choć powierzchnia kraju to niespełna 14 tys. km kwadratowych, Czarnogóra kryje wiele atrakcji dla turystów. "Riwiera Ulcinjska, Kotor, Bar czy Budva to miejsca, w których można nie tylko odpoczywać na piaszczystych plażach, ale też poznawać historię tych zabytkowych miast. Góry poprzecinane są kanionami, z których najbardziej znane to kanion Tary, Pivy i Moračy. Wyjątkową atrakcją są parki narodowe: Durmitor, Biogradska Gora, Jezioro Szkoderskie, Lovćen i Prokletije, ukazujące dziewicze piękno Czarnogóry. W ramach aktywnego wypoczynku ofertę znajdą żeglarze, kitesurferzy, rowerzyści i zwolennicy pieszych wędrówek. Można też uprawiać rafting czy kanioning. Wyjątkowo urokliwe są monastyry, np. Ostrog wbudowany w pionową skałę, czy Cetinje, męski prawosławny klasztor leżący u stóp wzgórza Orlov Krš" - czytamy w komunikacie.