Firmy podpisały porozumienie w zakresie sprzedaży i wzajemnej obsługi połączeń z Polski do Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Grecji. Do dnia 22 kwietnia przewozy realizowane przez przewoźników odbywać się będą według dotychczas obowiązujących rozkładów jazdy. Oferta obu firm, na połączenia rozpoczynające się od dnia 23 kwietnia będzie już ujednolicona.

Firma Agat działa na rynku przewozów autokarowych od 1993 roku, w ostatnich latach realizowała regularne przewozy autokarowe z Polski do Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec i na Ukrainę. Agat dysponuje flotą kilkunastu autokarów turystycznych, które poza regularnymi przewozami liniowymi wykorzystywane są również na własnych imprezach turystycznych, a także wynajmowane są do realizacji imprez i przewozów zleconych przez inne biura podróży, szkoły i firmy.

Sindbad, to zarówno przewoźnik autokarowy, jak i platforma autokarowa zrzeszająca prawie 40 mniejszych, polskich przewoźników autokarowych. Firma prowadzi też sprzedaż oferty wielu przewoźników z Ukrainy i Białorusi. Platforma Sindbad oferuje ujednoliconą ofertę i warunki przewozów dla wszystkich pasażerów podróżujących po Europie.

- W ostatnich miesiącach rynek autokarowych przewozów międzynarodowych ulega dużym zmianom, które mają wpływ na wszystkich uczestników tego rynku, zarówno przewoźników, jak i agentów, a głównie zmiany dotyczą zmniejszającej się ilości pasażerów na dalekobieżnych trasach międzynarodowych - mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Andrzej Bartoszek, prezes spółki Agat. - Niedawno na polski rynek weszła duża niemiecka firma autokarowa, co również wpłynęło na podjęcie przez nas decyzji o zakończeniu realizacji własnych linii. Cieszymy się, że dołączamy do Platformy Sindbad i wraz z wieloma innymi polskimi przewoźnikami będziemy mogli wspólnie realizować usługi dla naszych klientów - dodaje.

- Wspólnie z firmą Agat i naszymi pozostałymi partnerami przygotowaliśmy atrakcyjną sieć połączeń autokarowych z Polski do ponad 700 miast w 28 krajach Europy – opisuje cytowany w komunikacie prasowym Ryszard Wójcik, prezes Sindbada.