Ratownicy TOPR informują, że w niektórych regionach Tatr panują niekorzystne warunki do wędrówek górskich. Roztapiający się śnieg robi się mokry i grząski, w wielu miejscach są błoto i kałuże. Mocno oblodzone są też wszystkie strome podejścia, w tym skróty na drodze do Morskiego Oka i podejście do Doliny Pięciu Stawów.

Dziś po południu zapowiadane są burze i opady deszczu przechodzącego w śnieg. Zmrok na tatrzańskich szlakach zapada po 19.00, więc należy planować wycieczki tak, aby wrócić przed zapadnięciem nocy, a na wycieczkę i tak zabierać latarki. Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki turystyczne są zamknięte od zmierzchu do świtu.

Jak informuje w komunikacie Tatrzański Park Narodowy, na Polanie Chochołowskiej zakwitły już krokusy. W związku z zapowiadaną w najbliższy weekend ładną pogodą, spodziewany jest więc najazd turystów, którzy chcą oglądać tzw. krokusowe dywany. TPN przypomina jednak, że krokusy są w Polsce pod ochroną. Apeluje więc, by podziwiać je i fotografować ze szlaku turystycznego. Nie można wchodzić na polany, siadać i kłaść się w kwiatach podczas fotografowania lub pozowania do zdjęć. Nie można też zrywać kwiatów. "Bądź stróżem krokusów. Jeśli widzisz niewłaściwe zachowania, reaguj!" - apeluje na swojej stronie internetowej Tatrzański Park Narodowy.