Zdaniem lotniska na ostatnie dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów uczestniczących w ruchu międzynarodowym. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku było ich w Warszawie prawie 2 miliony (o 19,6 procent więcej niż rok wcześniej). W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało ok. 237 tysięcy pasażerów.

- Po raz pierwszy w historii naszego lotniska w lutym obsłużyliśmy ponad milion osób, dzięki czemu możemy założyć, że w tym roku w każdym miesiącu obsłużonych będzie co najmniej milion pasażerów - mówi cytowany w komunikacie prasowym Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina. – W 2017 roku z naszego portu skorzystało niemal 16 milionów ludzi, a w tym roku obsłużonych będzie co najmniej pół miliona więcej. To wszystko wskazuje na potrzebę powstania w naszym kraju nowego, większego portu lotniczego – dodaje.

Lotnisko Chopina zajęło, według raportu organizacji ACI, pierwsze miejsce pod względem wzrostu liczby pasażerów wśród lotnisk UE, w grupie drugiej (obejmującej lotniska obsługujące od 10 do 25 milionów pasażerów). W klasyfikacji obejmującej wszystkie europejskie lotniska (do których ACI zalicza również Turcję i Izrael), warszawski port ze wzrostem 22,7 procent zajął także drugie miejsce w grupie 2, ex aequo z lotniskiem z Petersburga.