Mołdawia ponownie zagości na poznańskich targach Tour Salon. Na narodowym stoisku (nr 48) będzie można spotkać się z przedstawicielami mołdawskiego biznesu, zapoznać z ofertą turystyczną tego kraju i skorzystać przygotowanych dla zwiedzających atrakcji. Głównym wydarzeniem będzie prezentacja, która rozpocznie się w sobotę 10 lutego o godzinie 11.30. Zakończy ją losowanie nagród.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się więcej tym coraz popularniejszym w Polsce kraju, który promuje obecnie swoje piękne i spokojne wsie, malownicze krajobrazy i możliwość aktywnego spędzenia czasu. Dla miłośników zwiedzania gratką może być m.in. wizyta w jednym ze skalnych klasztorów w Starym Orgiejowie czy obejrzenie średniowiecznej twierdzy w Sorokach. Na gościach wrażenie robią też winnice, winiarnie i podziemne piwnice. W Mileştii Mici znajdują się bowiem największe na świecie piwnice, a w Cricovej - największa kolekcja win, co zostało odnotowane w Księdze Światowych Rekordów Guinnessa.

Na targach - dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości - będzie więc można udać się na wycieczkę szlakiem produkcji wina. Będzie też okazja by osobiście przekonać się o walorach mołdawskich win. Każdego dnia imprezy o godzinie 13.00, 14.30 i 16.00 dorośli będą mogli wziąć udział w degustacji tego trunku.