Dubaj – miasto romantycznych uniesień

Dubaj to miasto o wielu twarzach. Tu znajdziesz najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, najwyższe budynki, nowoczesną sztukę i miejsca nieograniczonej rozrywki. To także miasto pozwalające na romantyczne przeżycia. Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.

Publikacja: 30.11.2017 12:23

Dubaj – miasto romantycznych uniesień

Dubaj – gdzie się oświadczyć?

Jeżeli zaplanowałeś oświadczyny w Dubaju polecamy platformę widokową położoną na 148 piętrze najwyższego na świecie drapacza chmur Burj Khalifa (http://www.burjkhalifa.ae/en/index.aspx). Można powiedzieć, że tam zakochani razem mogą sięgnąć chmur – w przenośni i dosłownie. Z góry wspólnie będą podziwiać labirynty autostrad, kryształowe wody Zatoki Arabskiej i tajemnicze piaski pustyni.  

Oświadczyny nie muszą odbyć się w miejscu oczywistym. Dubaj to doskonałe miasto, aby zaskoczyć ukochaną osobę. Oświadczyć się można także pod wodą w towarzystwie delfinów i tysięcy innych morskich stworzeń, których domem jest Atlantis The Palm (https://www.atlantisthepalm.com/).

Niezwykle romantyczna jest również pustynia. W kurorcie Bab Al Shams (http://www.meydanhotels.com/) popularne są obiady organizowane na wydmach. Szczególnie urokliwa jest gwiaździsta noc z migocącym światłem świec oraz pora, kiedy zachodzące słońce rzuca na piasek złoty cień.

Oświadczyny w balonie (https://www.ballooning.ae/) to chyba najbardziej romantyczny sposób. Lecąc nad złotą pustynią usianą blaskiem szmaragdowych oaz możesz wyznać swoją miłość. Lot balonem przypomni dziecięce sny jak z „Baśni tysiąca i jednej nocy”, kiedy to jako dziecko marzyłeś o podróży latającym dywanem.

Powiedz sakramentalne „Tak”

Jeśli szukasz miejsca na wesele w wersji luksusowej zapraszamy do Burj Al Arab (https://www.jumeirah.com/) – najbardziej ekskluzywnego hotelu na świecie. Cała uroczystość przebiegać będzie w nietuzinkowy sposób – od przybycia Państwa Młodych zorganizowanego Rolls Roysem Phantom lub helikopterem Augusta 109, przez ceremonię zaślubin przeprowadzoną na lądowisku zlokalizowanym na wysokości 212 metrów nad Zatoką Arabską, po wszelkie udogodnienia związane z organizacją ślubu, w tym skorzystanie z usług konsultanta ślubnego, florystki, rad szefa kuchni i sommeliera, najlepszych jubilerów i specjalnych perfum opracowanych specjalnie dla Pary Młodej.  

Pragniesz romantycznego ślubu z rycerzem w lśniącej zbroi? Tę fantazję możesz spełnić w Clubie Polo w Dubaju (http://www.poloclubdubai.com/en/index.aspx). Ceremonia może odbyć się na łonie natury wśród zielonych pół klubu. Do ślubu przywiezie Cię romantyczna kareta zaprzęgnięta końmi. Szczególnie polecamy inspirowany kulturą arabską Saha Courtyard usiany tryskającymi wodą fontannami i nastrojowym oświetleniem. Takie uroczystości weselne na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. 

Niezwykłych wrażeń dostarczy także ślub w Klubie jachtowym zlokalizowanym przy Marinie (http://www.dubaigolf.com/#). Rozpościerająca się z tego miejsca panorama Dubaju zapiera dech w piesiach. Otoczona wodą Wyspa Marina jest jednym z klejnotów Dubaju – gwarantuje zarówno dyskrecję, jak i szeroką gamę aranżacji dostosowanych do oczekiwań Państwa Młodych.

Miesiąc miodowy w Dubaju – romantyzm, przygoda, tradycja

Miesiąc miodowy to szczególny czas, jaki nowożeńcy chcą spędzić w niepowtarzalny sposób – taki, który będą pamiętać przez całe życie.  Dubaj oferuje niezmierzoną liczbę atrakcji, które można uwzględnić podczas podróży poślubnej.

Dla par, które preferują aktywny wypoczynek polecamy lot balonem i skoki spadochronowe. Ten pierwszy pozwala zachwycić się nietuzinkową urodą pustyni, zanurzyć się w jej majestacie wśród piasku usianego szmaragdowymi oazami. Uczestnicy wspominają szczególnie zapierające dech wschody słońca na tle majestatycznych gór Al-Hadżar i widok biegnących na pustyni gazel, wielbłądów i oryksów. Skoki spadochronowe z kolei pozwalają w zapierający dech piersiach sposób spojrzeć na panoramę Dubaju i otaczających ją bezmiaru wody i pisku.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj wysokich temperatur, słońca i pustyni. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem sportów zimowych także tutaj znajdziesz atrakcje dla siebie. Ski Dubai to kryty ośrodek sportów narciarskich, gdzie poszusujesz na nartach na kilku stokach o zróżnicowanej skali trudności. Tu także warto zobaczyć codzienny spacer pingwinów i wypić gorącą czekoladę w kawiarni, gdzie panuje temperatura -4

o

C.

Wspaniałym sposobem na wspólne spędzenie czasu jest wizyta w Zatoce Delfinów. Tu spędzicie czas zanurzeni w wodzie do pasa korzystając z niezapomnianych wrażeń wynikających ze spotkania z tymi niezwykłymi ssakami. Tu można pobawić się z delfinami, wspólnie popływać trzymając je za płetwy, dotykać i przytulać.  

Doskonałym pomysłem na romantyczny miodowy miesiąc jest wspólne spędzenie czasu w spa. Szczególnie polecamy dwa ośrodki Bab Al Shams i Anantara Spa. Oba gwarantują wysokiej jakości zabiegi kosmetyczne i reklaksujące masaże. Bab Al Shams położony jest na pustyni, więc dodatkowo poznasz czar okolicznych wydm i skorzystasz ze wszystkich uroków oferowanych przez pustynię.

Miesiąc miodowy to doskonała okazja także na poznanie tradycji i współczesności Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Możecie uczestniczyć w wycieczkach Platinum Heritage organizowanych w celu poznania przyrody, tradycji i historii Dubaju. Zamieszkajcie w inscenizowanym obozie zlokalizowanym w Rezerwacie i poczujcie rytm pustyni i życia współczesnych Beduinów.

Będąc w Dubaju warto także poznać jego współczesną historię i bicie serca miasta. Z pewnością niezapomnianym wrażeniem dla Nowożeńców będzie zwiedzanie najwyższego budynku na świecie – Burj Khalifa. Polecamy szczególnie drinka w tamtejszym barze o zachodzie słońca, które swymi złotymi promieniami omiata zapierającą dech panoramę Dubaju, pustyni i morza.  

Bez wątpienia Dubaj to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast świata. Romantyzm przewija się tu z nowoczesnością, a arabskie legendy i baśnie z współczesną sztuką. To wspaniałe miejsce zarówno na oświadczyny, jak i niezapomniany ślub i pamiętny miesiąc miodowy. 

Dubaj – gdzie się oświadczyć?

Jeżeli zaplanowałeś oświadczyny w Dubaju polecamy platformę widokową położoną na 148 piętrze najwyższego na świecie drapacza chmur Burj Khalifa (http://www.burjkhalifa.ae/en/index.aspx). Można powiedzieć, że tam zakochani razem mogą sięgnąć chmur – w przenośni i dosłownie. Z góry wspólnie będą podziwiać labirynty autostrad, kryształowe wody Zatoki Arabskiej i tajemnicze piaski pustyni.  

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek