Z kolei do wyniku sprzed pandemii zabrakło jeszcze ponad 1,24 miliona gości.

Średnie obłożenie w hotelach od stycznia do czerwca 2022 roku wyniosło 74 procent, co jest jak podkreśla Visit Dubai „jednym z najwyższych wyników na świecie, w porównaniu do 62% w pierwszym półroczu 2021 roku”.

Czytaj więcej

Dubaj króluje na TikToku. Prześcignął Nowy Jork i Londyn

Wynik ten zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ został osiągnięty mimo wzrostu liczby pokoi o 19 procent w analogicznym okresie 2019 roku” - czytamy w komunikacie.

Obiekty hotelowe w Dubaju zapewniły łącznie 18,47 mln noclegów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku, co dało wzrost o 30,4 procent licząc rok do roku i wzrost o 18 procent w stosunku do pierwszej połowy 2019 roku.

Najnowsze dane świadczą – przekonuje Visit Dubaj – że Dubaj niezmiennie cieszy się popularnością jako miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. „Potwierdza to również pierwsze miejsce Dubaju jako najpopularniejszego kierunku podróży na świecie w rankingu Tripadvisor Travellers’ Choice Awards 2022. Obecnie, gdy większość miejsc ponownie otworzyła się na turystów, Dubaj pozostaje również jednym z najbardziej atrakcyjnych miast pod względem międzynarodowych podróży, biznesu i eventów. Bardzo obiecujące wyniki branży przypisuje się przede wszystkim ogromnemu sukcesowi sześciomiesięcznej wystawy Expo 2020 w Dubaju, która zakończyła się 31 marca tego roku i przyciągnęła ponad 24 mln odwiedzających”.