Prezes Tacit Investment Karolina Kaim liczy, iż hotel m.in. ze względu na swoje położenie stanie się atrakcją Wrocławia.

- Staraliśmy się, by ten budynek nie naruszał kompozycji przestrzennej tej najstarszej części miasta. Jednocześnie chodzi o to, by w środku był wygodnym hotelem i atrakcyjnym miejscem dla turystów i mieszkańców - mówi Kaim. Za projekt odpowiada wrocławskie biuro Forum Architekci, a wystrój wnętrz - pracownia Medusa Group.

Podano, że inwestycja, która potrwa kilkanaście miesięcy będzie kosztować 130 mln złotych. Obiekt ma mieć prawie 12 tys. m kwadratowych powierzchni. W sześciopiętrowym budynku znajdą się 184 pokoje, podziemny parking, sala balowa o powierzchni 500 m kwadratowych i taras widokowy na dachu. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiej katedry pw. Świętego Jana Chciciela.

– Wybraliśmy MGallery by Sofitel, gdyż jest to silna marka reprezentująca kolekcję unikalnych, prestiżowych hoteli, działających w ramach Grupy AccorHotels na całym świecie - mówi, cytowana w materiałach promocyjnych, Kaim. Dodaje, że wrocławski obiekt będzie pierwszym przedstawicielem tej marki w Polsce. - Ważny dla nas jest także fakt, że na etapie tworzenia hotelu, pracujemy z cenionymi specjalistami z Paryża, dzięki którym otrzymujemy unikalną wiedzę na temat światowych trendów, dbając jednocześnie o lokalny charakter naszego projektu. Istotnym czynnikiem jest dostęp do klientów z całego świata poprzez udział w jednym z największych programów lojalnościowych – Le Club AccorHotels – opisuje.

Największą inwestycją spółki Tacit Investment jest dotychczas oddany do użytku w 2014 roku apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 tuż przy pl. Grzybowskim w Warszawie.