Pół godziny wystarczyło Radzie Polskiej Organizacji Turystycznej, żeby zaopiniować kandydata na prezesa POT Roberta Andrzejczyka. Andrzejczyk jest dyrektorem gabinetu dyrektora generalnego Ministerstwa Sportu i Turystyki Alicji Omięckiej. Po tym jak wskazała go na kandydata komisja w ministerstwie, Andrzejczyka rekomendował Radzie sam minister (czytaj: Bańka: Robert Andrzejczyk moim kandydatem na prezesa POT) Witold Bańka.

Dzisiaj o godzinie 9.40 zebrała się Rada POT, by przesłuchać kandydata i wydać na jego temat opinię. Pół godziny później było już po głosowaniu - minister, kandydat na prezesa i sama Rada, spieszyli się na inaugurację akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny" do Zamku Królewskiego.

Rada POT składa się z 18 członków, ale nie wszyscy wzięli udział w posiedzeniu. Podczas dzisiejszego głosowania za kandydaturą Andrzejczyka opowiedziało się 7 osób, 4 głosowało przeciw, a jedna wstrzymała się od głosu. Teraz nominację musi jeszcze potwierdzić minister Witold Bańka, co jest już tylko formalnością.