Od 26 czerwca do dyspozycji gości jest drugi katowicki obiekt sieci Best Western - Hotel Mariacki.

Inwestycja ulokowana jest w modernistycznej kamienicy, w której w XIX wieku najpierw mieściła się piwiarnia L. Handlera, właściciela browaru Oberschlesicher, a następnie skład piwny browaru Karola Szwedego. W latach 30. mury kamienicy przy ulicy Mariackiej gościły podróżnych zatrzymujących się w, znanym jako jeden z najlepszych w mieście, Hotelu Europejskim. Po wojnie w tym samym budynku mieścił się Hotel Śląski, który w latach 90. popadł w ruinę i został zamknięty. Teraz, dzięki generalnemu remontowi i gruntownej rewitalizacji, obiekt znów lśni dawnym blaskiem.

– Best Western Hotel Mariacki łączy historię z międzynarodowymi standardami sieci. To wyjątkowa synergia – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Saija Kekkonen, dyrektor zarządzająca Best Western w Finlandii, krajach bałtyckich, Polsce i Rosji. – Cieszymy się, że nasi goście mogą poczuć niezwykłą atmosferę miejsca kultywującego browarnicze tradycje Katowic – dodaje.

Hotel zaprojektowany przez Kwadro Biuro Architektoniczne oferuje czterdzieści sześć pokoi. W ramach prac remontowych wymieniono wszystkie instalacje, wyburzono część ścian działowych i pogłębiono piwnice, w których obecnie znajduje się browar. Dodatkowo, utworzono część restauracyjną, w której goście mogą skosztować wytwarzanego w obiekcie piwa.