- Turystyka pozbawiona barier musi stać się znakiem firmowym niemieckiej turystyki. Ten dzień jest doskonałą możliwością do tego, aby z ekspertami, osobami odpowiedzialnymi i zainteresowanymi podyskutować o nowych i bardzo obiecujących pomysłach oraz rozwiązaniach w sprawie udanej turystycznej inkluzji - mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Iris Gleicke, pełnomocnik ds. turystyki rządu federalnego i sekretarz stanu Ministerstwie Gospodarki i Energii.

- Dla około 10 procent podróżnych turystyka bez barier jest niezbędna, dla 40 procent pomocna, a dla wszystkich oznacza większy komfort. Poprzez budowę produktów bez barier i komunikację nakierowaną na grupę docelową wzmacniamy pozycję Niemiec w międzynarodowej rywalizacji kierunków turystycznych - dodaje Petra Hedorfer, prezes Niemieckiej Centrali Turystyki.

Wśród mówców tegorocznego Dnia Turystyki bez Barier są znani przedstawiciele międzynarodowego przemysłu turystycznego i świata polityki, m.in. Antti Peltomäki z Komisji Europejskiej i Martin Heng z Lonely Planet.

Organizatorami spotkania, które odbędzie się 10 marca podczas targów ITB w Berlinie, jest Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) i firma Turystyka dla Wszystkich Niemcy e.V. W programie wydarzenia jest dyskusja panelowa, wykłady i czas na indywidualne rozmowy. Do wejścia na wydarzenie nie jest konieczny bilet na ITB.