Zorganizowane już po raz trzynasty targi F&W (rowery i wędrówki) cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. - Są platformą spotkań prasy, wystawców i publiczności zainteresowanej tematyką turystyki pieszej i rowerowej – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, dyrektor ZOPOT w Amsterdamie i Brukseli Dominika Szulc i dodaje, że od początku istnienia do chwili obecnej wydarzenie to potroiło liczbę odwiedzających, osiągając w zeszłym roku pułap 24 tysięcy ludzi.

Zdaniem ZOPOT-u polskie stoisko promujące turystykę aktywną, a w szczególności trasę rowerową Green Velo, cieszyło się dużą popularnością. – To również zasługa występów rowerzysty trialowego Krystiana Herby, popularnego nie tylko w Polsce – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Małgorzata Duijnmayer z amsterdamskiego ZOPOT-u, która koordynowała organizację polskiego stoiska w Utrechcie. Rowerowe show pięciokrotnego rekordzisty Księgi Rekordów Guinessa było zresztą jedną z największych atrakcji całych targów. - Podkreślali to także organizatorzy targów, promując je na swojej stronie internetowej i w kanałach mediów społecznościowych – dodaje Małgorzata Duijnmayer.

- Odnoszę wrażenie, że nasza oferta spodobała się publiczności targów i przekonała większą liczbę Holendrów do spędzania aktywnego wypoczynku w Polsce Wschodniej – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor świętokrzyskiej ROT, cytowana w komunikacie prasowym.