Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 16.01.2017 07:20 Publikacja: 16.01.2017 07:20
Foto: AFP
Jak donosi portal Mallorca Zeitung, rząd Balearów ma w 2017 roku do zrealizowania wiele turystycznych projektów. Jednym z najważniejszych jest regulacja wynajmu mieszkań. Do tej pory wielu właścicieli domów i apartamentów działało w szarej strefie. Pomysłem na jej zmniejszenie jest legalizacja wynajmu: właściciele obiektów będą musieli uzyskać zgodę na ich odpłatne udostępnianie turystom, a portale typu Airbnb będą mogły współpracować tylko z licencjonowanymi wynajmującymi. Same lokale muszą liczyć co najmniej 10 lat – w ten sposób rząd chce zapobiec budowom nowych bloków i domów pod wynajem. Mieszkania udostępniane turystom będą musiały mieć też oddzielne liczniki wody i wpis do rejestru miejsc noclegowych na wyspie.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie t...
Dolina Sanu i Wisły zwykle kojarzy się ze spływami kajakowymi, wypadami rowerowymi wzdłuż rzek i klasycznymi atr...
Od października lotnisko Chopina zyska nowe połączenie do Maroka. Pasażerowie będą mogli polecieć bezpośrednio d...
Wierzyciele bezskutecznie szukają majątku jednej z najbogatszych do niedawna Polek. I stawiają jej coraz poważni...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas