Pod względem liczby sprzedanych biletów grudzień 2016 roku przyniósł - w porównaniu z zeszłym rokiem - 83 procent wzrostu. W rankingu najchętniej wybieranych miast ponownie pierwsze miejsce zajął Londyn. Zainteresowanie lotami do stolicy Wielkiej Brytanii wzrosło o 2 punkty procentowe (rok do roku). Podróż na jedno z londyńskich lotnisk wybiera ponad 11 procent klientów serwisu Tanie-Loty.pl. Na drugim miejscu listy najpopularniejszych kierunków plasuje się Warszawa (prawie 9 procent wszystkich rezerwacji). Coraz większym powodzeniem cieszy się też Barcelona, zajmująca w grudniu trzecie miejsce pod względem liczby sprzedanych biletów. Pierwszą piątkę zamykają Rzym i Paryż.

Najwięcej klientów serwisu wybrało wylot z Polski. Na jednym z polskich lotnisk rozpoczynało się 74 procent podróży  klientów portalu Tanie-Loty.pl. Na wylot z Berlina lub Pragi zdecydowało się w tym czasie ponad 6 procent klientów serwisu. W grudniu najwięcej biletów z wylotem z Polski kupiono z lotniska Chopina (prawie 31 procent), a także lotniska w Modlinie (22 procent), Krakowie (12 procent), Gdańsku (10 procent) i Wrocławiu (9,5 procent). Powoli, ale systematycznie rośnie wśród klientów serwisu także zainteresowanie regionalnymi lotniskami i wylotami z Berlina.

W rankingu przewoźników pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Ryanair (ponad 43 procent klientów). O ponad 2 punkty procentowe wzrosło jednak zainteresowanie biletami Wizz Aira (25 procent wszystkich zakupów). W grudniu bilety tanich przewoźników kupiło w sumie 73 procent podróżnych. To 2 punkty procentowe mniej niż w poprzednim miesiącu.

Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT. Bilety polskiego przewoźnika narodowego wybrało 10 procent klientów serwisu.