Już piąty raz Polska Organizacja Turystyczna przyznała odznaki Złote Logo Polska. Ceremonia ich wręczenia odbyła się 14 grudnia podczas dorocznej gali w Teatrze Stanisławowskim w stołecznych Łazienkach.

"Polska jest krajem, który może poszczycić się naprawdę wielkimi ludźmi, postaciami, które sławią nasz kraj u nas i za granicą – napisał w liście do uczestników wydarzenia minister sportu i turystyki Witold Bańka. Organizowana dziś gala Złote Logo Polska pozwoli nam poznać nazwiska wyjątkowych Polaków i instytucji budujących prestiż Polski na wielu płaszczyznach".

Przyznano siedem statuetek. W gronie uhonorowanych znaleźli się: kompozytor muzyki do 93 filmów i seriali Michał Lorenc, twórca katedry turystyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu profesor Grzegorza Gołembski, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, który w ciągu 65 lat działalności dał siedem tysięcy koncertów w 44 krajach na pięciu kontynentach, bydgoską Pesę – producenta pojazdów szynowych dla transportu kolejowego i miejskiego, CD Projekt – głównie za stworzenie gry „Wiedźmin" kupionej już przez ponad 20 milionów ludzi w 109 krajach i Cloud Technologies za nowatorskie podejście do kampanii internetowej. Ostatnia odznaka przypadła zaledwie 19-letniemu saksofoniście Łukaszowi Dyczce, tegorocznemu zdobywcy tytułu Młody Muzyk Roku i zwycięzcy 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków.

Złote Logo Polska jest odznaką przyznawaną przez prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej wybitnym osobom, które swoimi codziennymi działaniami zawodowymi wpływają na promocję Polski w kraju i za granicą. Wyróżnieniem mogą być również nagrodzone firmy, instytucje i organizacje. Wstępnej oceny oraz nominacji kandydatur zgłaszanych przez dyrektorów oraz przewodniczącego Rady Polskiej Organizacji Turystycznej dokonuje kapituła Złotego Logo Polska.