Warszawa najpopularniejsza na święta

Najpopularniejszym europejskim miastem wśród Polaków szukających hotelu na święta Bożego Narodzenia okazała się Warszawa. Polska stolica wyprzedziła m.in. Rzym i Pragę - podaje serwis HotelsCombined.pl

Publikacja: 15.12.2016 08:12

Warszawa

Warszawa

Foto: Pixabay

Porównywarka cen hoteli HotelsCombined.pl przygotowała zestawienie najpopularniejszych kierunków tegorocznych wyjazdów Polaków w sezonie świąteczno-sylwestrowym. Ranking powstał na podstawie popularności wyszukiwanych miast i liczby dokonanych w nich rezerwacji noclegów na koniec grudnia 2016 roku.

Warszawa zamiast Pragi i Rzymu

Jak podaje HotelsCombined.pl, jeszcze rok temu wśród Polaków planujących świąteczno-sylwestrowy wyjazd bezkonkurencyjne były Praga i Rzym. W obu europejskich stolicach hotele były oblegane, a na koniec grudnia ubiegłego roku za jedną noc trzeba było zapłacić średnio 322 złote w Pradze i 265 złotych w Rzymie. W tym roku Rzym wypadł jednak poza zestawienie, a Praga ze średnią ceną 353 złotych za noc ustąpiła miejsca Warszawie. Cena za świąteczny nocleg w polskiej stolicy to średnio 219 złotych. Trzecie miejsce zestawienia zajmuje Zakopane. Średnia cena za noc w zakopiańskich hotelach wynosi w tym roku 341 złotych, czyli 150 złotych mniej niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Na kolejnych miejscach rankingu znaleźć można: Hawanę (340 złotych), Londyn (433 złote), Amsterdam (50 złotych) i Budapeszt (322 złote). Co ciekawe, najkrócej, bo średnio zaledwie na jedną noc, polscy klienci HotelsCombined zatrzymują się w stolicy Holandii, choć średnia cena za dobę hotelową w sezonie świąteczno-sylwestrowym jest najniższa spośród wszystkich miast wymienionych w rankingu. Ostatnie trzy miasta, w których Polacy najchętniej spędzą kilka wolnych dni i sylwestra, to: Gdańsk (301 złotych), Karpacz (350 złotych) i Lwów (193 złote).

Zarówno w Budapeszcie, jaki i we Lwowie, w tym roku za hotele w okresie świąteczno-sylwestrowym trzeba zapłacić więcej niż w grudniu 2015 roku. W stolicy Węgier ceny wzrosły średnio o 114 złotych, natomiast we Lwowie - o 74 złote.

W Dubaju i Berlinie za drogo

W tegorocznym zestawieniu najpopularniejszych kierunków wyjazdów Polaków w sezonie świąteczno-sylwestrowym oprócz Rzymu zabrakło jeszcze kilku miast, które cieszyły się dużym zainteresowaniem w 2015 roku. Chodzi o Berlin (średnia cena za dobę hotelową pod koniec grudnia 2015 roku wynosiła 498 złotych), Dubaj (607 złotych), Wrocław (140 złotych) i Ateny (340 złotych).

Zdaniem analityków serwisu HotelsCombined.pl, w 2016 roku żadne z nich nie znalazło się w rankingu 10 najpopularniejszych kierunków z powodu ogólnego wzrostu cen hoteli w tych metropoliach. Tegoroczne dane wyraźnie wskazują, że bez względu na długość pobytu Polacy szukają tańszych hoteli, a co z tego wynika, za cel świąteczno-sylwestrowego wyjazdu chętnie obierają miasta, w których można liczyć na niższe ceny.

- Z danych serwisu HotelsCombined.pl jasno wynika, że kryterium ceny bezpośrednio przekłada się na wybór kierunku podróży i motywuje Polaków do odwiedzania nowych miejsc lub postawienia na konkurencyjną w tym roku turystykę krajową. Aż cztery z dziesięciu miast z rankingu świąteczno-sylwestrowego w 2016 roku to miasta w Polsce, co jest dla polskiej branży turystycznej bardzo dobrą wiadomością - wyjaśnia Łukasz Michta, cytowany w komunikacie prasowym menedżer HotelsCombined w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach bałtyckich.

Porównywarka cen hoteli HotelsCombined.pl przygotowała zestawienie najpopularniejszych kierunków tegorocznych wyjazdów Polaków w sezonie świąteczno-sylwestrowym. Ranking powstał na podstawie popularności wyszukiwanych miast i liczby dokonanych w nich rezerwacji noclegów na koniec grudnia 2016 roku.

Warszawa zamiast Pragi i Rzymu

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Materiał Promocyjny
Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał