Tunezja powoli wraca do łask dużych touroperatorów. Niemiecki oddział TUI włącza do swojego programu letniego na 2017 rok wypoczynek na Dżerbie. Turystów dwa razy w tygodniu na wyspę wozić będą samoloty wyczarterowane od Tunisairu, które startować będą z Frankfurtu i Düsseldorfu.

– W ten sposób oferta do Tunezji znacząco się poprawi – informuje touroperator, na którego wypowiedzi powołuje się portal Travel Talk. TUI jest w Niemczech największym touroperatorem, ale - jak podkreśla portal - w przypadku wycieczek do Tunezji liderami rynku są Thomas Cook/Neckermann i DER Touristik.

Po ataku zamachowca na turystów, do którego doszło w czerwcu 2015 roku w Susie przed hotelem RIU, sieć, która częściowo należy do grupy TUI, anulowała swoje kontrakty na prowadzenie obiektów w Tunezji. Obecnie koncern ponownie rozbudowuje tunezyjską ofertę. W przyszłym roku zacznie działać hotel Sensimar Oceana Palace, który będzie gościł tylko dorosłych turystów. Kolejnym nowym obiektem zakwaterowania będzie Jaz Tour Khalef. Na Dżerbie touroperator będzie dysponował obiektami z sieci Robinson Club, Sensimar i Magic Life Club. Inny hotel tej ostatniej marki znajduje się też w kontynentalnej Tunezji.

Tunezja ponownie inwestuje w działania promocyjne. W przyszłym roku w Niemczech ma być przeprowadzona kampania reklamowa tego kraju.