Do końca roku zostaną otwarte jeszcze: park dla miłośników hollywoodzkich kreskówek, bollywoodzkich filmów i tematyczny park wodny. Wszystko w jednym miejscu, na trasie między Dubajem a Abu Zabią, w pobliżu terenów Expo 2020.

W największym parku wielotematycznym znajdzie się 100 różnych atrakcji - od kolejek górskich i karuzel, po zamek z klocków, kina i restauracje. Miłośnicy dużych prędkości będą mogli wsiąść do kolejki pokonującej półkilometrową trasę z szybkością 60 kilometrów na godzinę. Do wybudowania wszystkich znajdujących się w parku modeli użyto 60 milionów klocków.

- Kiedyś, by odwiedzić park atrakcji, rodziny podróżowały do Stanów Zjednoczonych albo Europy. Teraz turyści jadący do Tajlandii czy Australii będą mogli zatrzymać się na dłużej w Dubaju - podkreśla zarządzający jednym z centrów Thomas Jellum. Po otwarciu wszystkich atrakcji dubajski park będzie miał powierzchnię 230 hektarów. Organizatorzy spodziewają się, że w przyszłym roku park odwiedzi prawie 7 milionów turystów.