Ryanair poinformował, że latem 2017 roku będzie latał z Warszawy do trzech portów na Wyspach Brytyjskich - Birmingham, Leeds Bradford i Newcastle. Olga Pawlonka, odpowiadająca w Ryanairze za sprzedaż i marketing w naszym regionie, już teraz zachęca w rozsyłanym do mediów komunikacie do kupowania na te rejsy biletów. Pierwszy będzie zainaugurowany 26 marca 2017.

Z Warszawy do Birmingham Ryanair chciałby latać trzy razy w tygodniu, a do Leeds Bradford i Newcastle - dwa razy w tygodniu.

Promocyjna cena wynosi 79 złotych za podróż w jedną stronę. Za tyle można je próbować dostać na stronie internetowej Ryanaira do północy w najbliższy poniedziałek (25 lipca). Przy tym Pawlonka ostrzega, że tak tanie bilety z pewnością zostaną wykupione, radzi więc jak najszybciej się zalogować i rezerwować loty. Ceny poza promocją mają być wyższe - od 119 złotych za jeden odcinek podróży.

- Nic nam o tym nie wiadomo. Jesteśmy zaskoczeni tą informacją - mówi tymczasem „Rzeczpospolitej" rzecznik warszawskiego lotniska im. Chopina Przemysław Przybylski. Według lotniska, irlandzka linia niskokosztowa nie wystąpiła nawet o tzw. sloty, czyli okienka czasowe na strat i lądowanie.

Irlandzki przewoźnik poinformował 21 lipca również o otwarciu w tym samym terminie, czyli w sezonie letnim przyszłego roku, rejsów z Gdańska oraz z Wrocławia do Newcastle, dwa razy w tygodniu.