Kolejny hotel Hiltona stanie przy ulicy Piotrkowskiej. Prace nad wielofunkcyjnym budynkiem już trwają. Otwarcie 149-pokojowego obiektu, mającego działać pod budżetową marką Hampton by Hilton, planowane jest na początek 2018 roku.

- Tylko 10 procent obiektów na łódzkim rynku to znane, markowe hotele, więc ten segment nie jest jeszcze w pełni reprezentowany. Hampton by Hilton Łódź to dla nas okazja do wsparcia rynku obiektów klasy ekonomicznej – zapowiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju na teren Europy i Afryki w Hilton Worldwide. Sieć ma już w Łodzi hotel DoubleTree by Hilton, wyższej klasy hotel, w którym organizowane są prestiżowe dla miasta wydarzenia. Ostatnio był gospodarzem pokazów organizowanych w ramach łódzkiego tygodnia mody Fashion Philosophy Fashion Feek Łódź.

Nowy Hilton znajdzie się przy ulicy Piotrowskiej w otoczeniu dziewiętnastowiecznej architektury. W ofercie dla gości będzie m.in. infrastruktura fitness oraz całodobowy bar. W budynku, oprócz hotelu, dostępnych będzie 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej na półpiętrze i 21 tys. metrów przestrzeni biurowej.

Hilton to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się marek hotelowych w Polsce. Według danych firmy doradczej Horwath HTL w 2014 roku pod markami sieci Hilton otwarto w Polsce trzy hotele: 5-gwiazdkowy DoubleTree by Hilton w Warszawie, 3-gwiazdkowy Hampton by Hilton Warszawa Centrum, a także 4-gwiazdkowy Hilton Garden Inn Airport Kraków. Te trzy obiekty zwiększyły podaż miejsc sieci o ponad 800 pokojów. W 2015 roku natomiast nastąpiło otwarcie hotelu Hampton by Hilton w Krakowie, który stanowi część dwumarkowego kompleksu hotelowego, oraz 4-gwiazdkowego Hotelu DoubleTree by Hilton (październik).

Pierwszym obiektem sieci w Polsce był Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre otwarty w 2007 roku na warszawskiej Woli. Następne powstały w Rzeszowie, Świnoujściu, Krakowie i Gdańsku.